1/8

Dołącz do nas, tutaj wspólnie zmieniamy świat! 

      TO, CO WAŻNE!        

Nasze nowe... Dziękujemy wszystkim za wsparcie i stałą gotowość do współpracy :)

pracownia komputerowa

25 stanowisk

sala gimnastyczna

kompleks boisk sportowych, plac zabaw,
strefa rekreacyjno-sportowa, fitness park

oraz nowe książki w bibliotece, sale lekcyjne wyposażone w projektory i ekrany lub tablice interaktywne

KOMUNIKATY

KONKURS MY FIRST MAGAZINE - WRĘCZENIE NAGRÓD

TYTULOWE2.jpg

We wtorek dwie uczennice naszej szkoły wraz z Panią Karoliną Łoś pojechały do SP 13 w Gdyni odebrać nagrody w III Międzyszkolnym Konkursie Dziennikarskim "My First Magazine".   Zosia Żbikowska   z klasy 6 A   zdobyła  nagrodę główną w kategorii komiks. Wiktoria Langowska z klasy 8 A zdobyła nagrodę główną w kategorii opowiadanie. Jeszcze raz gratulujemy!!!

Zobacz więcej

TYDZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO - PODSUMOWANIE

TYTULOWE4.JPG

I w końcu nadszedł czas podsumowania! Przez cały tydzień świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego (21.02), bo jak świętować - to z rozmachem!!! Było biegane dyktando, lekcja otwarta ("Dzieje polszczyzny od narodzin do dorosłości"), projekty (plakaty i prezentacje). Klasy 4-8 spotkały się w małej sali gimnastycznej, by zobaczyć efekty pracy swoich koleżanek i kolegów. Przypomnieliśmy sukcesy naszych uczniów:

  • XI Ogólnopolski Festiwal Twórczości Patriotycznej - kategoria prezentacja: II miejsce - Monika Bajurska z klasy 4A, IV miejsce - Oliwia Brennenstuhl z klasy 5B, VI miejsce - Jan Kwaśniewski z klasy 5A; kategoria recytacja: wyróżnienia Amelia Sobczyńska z klasy 6A i Maria Chyla z klasy 4C;

  • Międzyszkolny Konkurs na komiks o bibliotece - I miejsce - Zofia Żbikowska z klasy 6A;

  • III Międzyszkolny Konkurs Dziennikarski „My first Magazine” nagroda główna KOMIKS - Zosia Żbikowska z klasy 6A, OPOWIADANIE – Wiktoria Langowska z klasy 8A;

  • przejście do finału wojewódzkiego konkursu historycznego Stanisław Walczyk z klasy 5A i Stanisław Kozak z klasy 7B.

Obejrzeliśmy prezentacje, a na koniec zagraliśmy w grę "Kahoot".

BIEGANE DYKTANDO

TYTULOWE.JPG

W ramach obchodów Tygodnia Języka Ojczystego reprezentanci klas 5-8 wzięli udział w bieganym dyktandzie. Techniki były różne - jedni stawiali na szybkość, inni na dokładność, co nie zmienia faktu, że wszyscy świetnie się bawili!

Zobacz zdjęcia

Zobacz film

WYSTAWA PLAKATÓW Z OKAZJI TYGODNIA JĘZYKA OJCZYSTEGO

TYTULOWE3.jpg

Z okazji Tygodnia Języka Ojczystego uczniowie klas 4-6 wykonywali plakaty o polskich słówkach i związkach frazeologicznych. Powstały przepiękne prace , które ozdabiają nasze szkolne korytarze!

Zobacz prace naszych uczniów

FESTYN MIKOŁAJKOWY

00web.jpg

Po wejściu do szkoły od razu można było poczuć świąteczny klimat. Wszystkich witał zapach ciast i błysk lampek choinkowych. W szatni pracownicy szkoły wskazywali miejsca, gdzie można odwiesić kurtki. Na parterze rzucała się w oczy wielka pięknie przyozdobiona choinka, a na piętrze można było znaleźć wiele stanowisk, na których znajdowały się świąteczne dekoracje i prezenty oraz wiele innych niespodzianek. Kiermasz świąteczny oferował duży wybór pięknych prezentów na święta. W jednej z sal można było zrobić zdjęcie wykonane przez zawodowego fotografa, zaś w innej znajdowało się stoisko Lechii, w przy którym można wygrać gadżety związane z tym Gdańskim klubem. Dużym powodzeniem cieszyło się stanowisko malowania twarzy i sala z fontanną z czekolady. Na drugim piętrze można było kupić ciekawe książki w bardzo niskich cenach. Gdy się już zgłodnieje, w stołówce znaleźć można było przepyszne ciasta, bigos, grochówkę oraz pajdę chleba ze swojskim smalcem i ogórkiem kiszonym (a także wiele innych pyszności). Po napełnieniu brzuszków-uczestników czekało jeszcze wiele atrakcji, takich jak koncerty i występy uczniów. Jeden z nauczycieli przebrał się za Mikołaja. Nasz polonista natomiast wcielił się w maskotkę Lechii, wszyscy chcieli zrobić sobie z nim zdjęcie. Do grona przyjaciół szkoły dołączyły wyjątkowe osobowości. To była zabawa :)

zobacz więcej

WRĘCZENIE NAGRÓD W KONKURSIE "CHOCHLIKOWE PSOTY"

tytulowe.JPG

KONKURS ,,CHOCHLIKOWE PSOTY”  ZAKOŃCZONY!!! 

12 grudnia 2018 zakończyliśmy 14 edycję WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU CZYTELNICZEGO ,,CHOCHLIKOWE PSOTY”. Oj działo się, działo!  Chochliki nie zdołały popsuć nam świętowania. Były nagrody – dla laureatów i uczestników.

Dziękujemy sponsorom: UM Gdańska, kinu ,,Helios”, wydawnictwu ,,Zakamarki”, Radzie Rodziców SP 24. Do sponsoringu, jak co roku, dołożyli się także sami Organizatorzy. Dziękujemy pani dyrektor Bożenie Zgłobickiej, nauczycielom,  wszystkim pracownikom szkoły i uczniom klasy VIa, III a, III b  za pomoc w organizacji konkursu i przygotowaniu uroczystości wręczenia nagród.

DO ZOBACZENIA!!!

Zobacz więcej

KLASA 4 B Z WIZYTĄ W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 37

tytulowe.jpg

Uczniowie klasy 4 B udali się z wizytą do Szkoły Podstawowej nr 37 w Gdańsku. Wykonali szereg  piosenek   świątecznych, a następnie oglądali prezentacje uczniów z tamtejszej szkoły. W przerwie koncertu dzieci miały poczęstunek oraz zostały obdarowane drobnymi prezentami. W tym wyjściu razem z nami uczestniczyła także Pani Iza Mitukiewicz. Bardzo podobał nam się koncert i obiecaliśmy Pani Dyrektor z tamtejszej szkoły, że wrócimy z innym repertuarem.

Zobacz więcej

KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA TEKSTÓW PATRIOTYCZNYCH

konkurs czytania.png

19.11.2018 r. odbył się w naszej szkole konkurs pięknego czytania tekstów patriotycznych dla klas II i III. Wszyscy uczestnicy z ogromnym zaangażowaniem odczytali teksty o naszej ojczyźnie. Choć towarzyszyła im trema to każdy z nich poradził sobie bardzo dobrze. Komisja po wysłuchaniu wszystkich uczestników wybrała laureatów konkursu. Wyniki:

KLASY II

I miejsce – Aleksandra Zapława kl. 2B, II miejsce – Ida Kołodziej  kl. 2C, III miejsce – Lena Pierz kl. 2B

KLASY III

I miejsce – Weronika Ziemkiewicz kl. 3B, II miejsce – Barbara Kozak  kl. 3A, III miejsce – Aleks Zubrzycki kl. 3A.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, a zwycięzcom gratulujemy!!!

ŻYCZENIA I LISTY Z POLSKĄ W SERCACH

A1.jpeg

Przedszkolaki oraz uczniowie klas I-III wyrazili swój patriotyzm oraz radość z 100. rocznicy odzyskania niepodległości pisząc życzenia i listy. Adresatem wzruszających, pełnych miłości słów była Polska- piękna, ważna i kochana. Gratulujemy wszystkim autorom i dziękujemy za wrażliwość i zaangażowanie!

Zobacz więcej

WYSTĘP KLASY 6 A 

received_358926478200669.jpeg

W piątek klasa 6 A wystąpiła na jubileuszu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 7 w Gdańsku. Na uroczystości był obecny także Pan Prezydent Piotr Kowalczuk.Nasi uczniowie zaśpiewali i zamigali 3 piosenki czym rozpoczęli uroczystość. Spisali się na medal i zebrali gromkie brawa! 

Zobacz relację z wydarzenia

POLSKA W NASZYCH SERCACH

aa logo.jpg

Projekt edukacyjny "Polska w naszych sercach" rozpoczęliśmy od wirtualnego spaceru po wystawie ilustracji znanych twórców do pieśni patriotycznych.Obejrzane prace stały się inspiracją dla przedszkolaków, uczniów klas młodszej grupy wiekowej i ich nauczycieli do stworzenia własnych plakatów do wybranych wierszy i pieśni. Tak powstała nasza szkolna wystawa plastyczna. Brawo dla małych artystów mających Polskę w sercach!

Zobacz więcej

MALI ARTYŚCI DLA POLSKI

tytułowe.JPG

"Polska w naszych sercach" - to tytuł uroczystego spotkania przedszkolaków i uczniów klas I-III. Podczas wspólnej lekcji patriotyzmu dzieci obejrzały prezentację o tym, jak w kraju i na świecie uczczono 100. rocznicę odzyskania niepodległości oraz zaprezentowały przygotowaną z tej okazji własną twórczość artystyczną. W sali odświętnie udekorowanej plakatami  mali artyści z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze, śpiewali pieśni patriotyczne. Niektórzy pięknie zagrali akompaniament na dzwonkach chromatycznych. Zachwyt widowni wzbudziła gra dzieci ze świetlicy. "Mazurek Dąbrowskiego" w ich wykonaniu na bum bum rurkach wybrzmiał znakomicie. Gromkimi brawami zostali nagrodzeni mali artyści, którzy zaprezentowali niezwykły taniec z flagami. Na koniec uroczystości wszyscy wybrali się   w filmową   podróż po Polsce i z dumą oraz radością zaśpiewali "Jestem Polką, jestem Polakiem".

Zobacz więcej

OBCHODY 100-LECIA NIEPODLEGŁOŚCI

tytulowe.jpg

W piątek podsumowaliśmy nasze szkolne obchody Dnia Niepodległości. Przez cały tydzień na terenie szkoły odbywały się rocznicowe imprezy. Na zakończenie klasa VI A i reprezentacja VII A przeniosła nas do roku 1918 i w refleksyjny sposób wskrzesiła bohaterów sprzed lat.

Zobacz więcej

WIELKI TEST ZNAJOMOŚCI HISTORII POLSKI

tytulowe.jpg

Dnia 7 listopada odbył się w naszej szkole Wielki Test Znajomości Historii Polski. Cóż to były za emocje! Panie historyczki, Anna Chyla i Anna Szymanowska sprawdziły wszystkie testy, podliczyły punkty i stwierdziły, że... uczniowie znają historię Polski co najmniej na 5+, a konkretnie: w  kategorii  klas 7-8  najlepszy  procentowo  wynik  uzyskała  klasa  8B  i  zgodnie z naszym WSO otrzymała ocenę celującą, na drugim miejscu uplasowała się klasa 7B, której wynik procentowy daje ocenę bardzo dobrą plus, trzecia jest 8A z oceną bardzo dobrą, a czwartą klasa 7A z oceną bardzo dobrą minus...
W kategorii klas 5-6 najlepszy procentowo wynik uzyskały dwie klasy: 5B i 5C – ocena celująca, następnie klasy 5A, 6A i 6B – ocena bardzo dobra. W kategorii klas 4: klasy 4A i 4B otrzymały oceny celujące, klasa 4C – uzyskała ocenę bardzo dobrą, a 4D – dobrą plus.
Wszystkim klasom gratulujemy i dziękujemy za wspólną zabawę!

PASOWANIE NA ŚWIETLICZAKA

TYTULOWE.jpg

Świetlica szkolna miała przyjemność przyjąć do swojego grona nowych świetliczaków z klas pierwszych. Uroczystość odbyła się 5.11.2018 roku i obfitowała w zabawy i próby, przez które musieli przejść kandydaci. Bez problemu zaliczyli próbę wiedzy. Próbę utrzymania porządku wykonali z dokładnością Perfekcyjnej Pani Domu. Nie zaskoczyło nas jak dobrze poradzili sobie z próbą zręczności. Na koniec udowodnili, że świetnie znają regulamin świetlicowy. Po pomyślnie zaliczonych zadaniach odbyło się uroczyste ślubowanie, przypieczętowanie tekstu przyrzeczenia na pamiątkowym plakacie oraz pasowanie „buławą” wykonaną własnoręcznie przez świetliczaków ze starszych klas. Każdy nowo przyjęty świetliczak otrzymał medal i drobny upominek. Gratulujemy i witamy w ŚWIETLICY – SERCU SZKOŁY! 

Zobacz więcej

MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

20181029_111351.jpg

W dniu 29 października uczniowie klas 4-8 uczestniczyli w spotkaniu zorganizowanym z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Wydarzenie odbyło się pod hasłem: "IMIENINY BIBLIOTEKI". Prezentacja multimedialna: "Komiks - dłuuuga historia" przybliżyła uczniom ten gatunek literacki. Nieprzypadkowo właśnie ten - w październiku klasy otrzymały zadanie, aby wybrać dowolny komiks celem podarowania go bibliotece szkolnej.  Miało poszerzyć to jej zbiory w tym obszarze. Większość klas wywiązała się z tego zadania znakomicie pięknie prezentując wybrane pozycje i tworząc dedykacje. Dziękujemy za zaangażowanie!

Zobacz więcej

DZIEŃ ZIEMNIAKA W ŚWIETLICY

IMG_20181025_093711791.jpg

W czwartkowy poranek 25 października w świetlicy unosił się smakowity zapach pieczonych ziemniaków. Przy „prawdziwym” ognisku zajadaliśmy się pysznymi  kartoflami i śpiewaliśmy o nich wesołą piosenkę. Poznaliśmy też historię ziemniaków, wiele ciekawostek o nich i braliśmy udział w ziemniaczanych zabawach. Szkoda, że następny Dzień Ziemniaka dopiero za rok…

Zobacz więcej 

ZAJĘCIA Z CYKLU "CIEKAWY ŚWIAT" W GRUPIE 0 B

sp24-0b.jpg

Dzieci z grupy 0b po raz kolejny uczestniczyły w zajęciach z cyklu "Ciekawy świat" : poznały nowe doświadczenia i tajniki fizyki :)

Zobacz więcej

TO, CO WAŻNE!     

KOMUNIKATY

Ważne informacje

Od 8 września 2020 r. zapraszamy na nową stronę internetową Szkoły Podstawowej nr 24 pod adresem:

https://sp24.edu.gdansk.pl/pl

Nowa strona internetowa dostępna jest również dla urządzeń mobilnych (smartfony).

Bieżąca strona nie będzie już aktualizowana, znajdują się na niej tylko archiwalne wpisy i materiały.

Procedury bezpieczeństwa mające na celu zapobieganie
i przeciwdziałanie COVID-19 wśród uczniów, rodziców
i pracowników szkoły obowiązujące na terenie Szkoły Podstawowej nr 24 im. Gustawa Morcinka w Gdańsku od
1 września 2020r.

Pamiętamy - Prezydent Miasta Gdańska Paweł  Adamowicz (1965-2019)

1 (15b).jpg
1 (15a).jpg
1 (20a).jpg
1 (19).jpg

Z życia szkoły

Nasze nowe... Dziękujemy wszystkim za wsparcie i stałą gotowość do współpracy :)

pracownia językowa

25 stanowisk

pracownia komputerowa

25 stanowisk

sala gimnastyczna

kompleks boisk sportowych, plac zabaw,
strefa rekreacyjno-sportowa, fitness park

oraz nowe książki w bibliotece, sale lekcyjne wyposażone w projektory i ekrany lub tablice interaktywne, pracownie przedmiotowe, szatnia :)

logo.png

ODBIÓR PODRĘCZNIKÓW NA NOWY ROK SZKOLNY

książek w wierszu

Szanowni Państwo w związku ze zbliżającym się nowym rokiem szkolnym informujemy, że podręczniki będą rozprowadzane od 2 września zgodnie z procedurami wynikającymi z sytuacji epidemiologicznej kraju. Harmonogram i szczegółowe zasady odbioru podręczników  zostaną podane uczniom w dniu

1 września. Zamówione zestawy ćwiczeń dla poszczególnych klas zostaną przygotowane po otrzymaniu ich przez szkołę. O  terminach będziemy informować przez e-dziennik.

WYNIKI MARATONÓW CZYTELNICZYCH

otwarta książka

Informujemy, że w dniu 12 maja zostały nadesłane oficjalne wyniki Wielkich Maratonów Czytelniczych realizowanych w roku szkolnym 2019/2020. Tytuły finalistek otrzymały uczestniczki każdego z konkursów:
1) na poziomie 2-3 „Spotkacie nowych przyjaciół” (VIII edycja) tytuł finalistki uzyskała: Anna Warot z klasy 3 b;
2) na poziomie 4-6 „Czytanie rozwija, czytanie wzbogaca” (XI edycja) tytuł finalistki uzyskała: Julia Kleindienst z klasy 6 b
3) na poziomie 7-8 „W lustrze książki” (IX edycja) tytuł finalistek uzyskały:
Zofia Pior-Kucińska z klasy 8 b
Oliwia Brożek z klasy 7 a
Zofia Karalus z klasy 7 a
Nagrody książkowe ufundowało Miasto Gdańsk. W przypadku osób, które uzyskały tytuł finalisty jest to zestaw dwóch książek. Sposób doręczenia nagród zostanie ogłoszony w odrębnym komunikacie. Wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy uczestnictwa. Wszystkim biorącym udział w konkursach serdecznie gratulujemy i zachęcamy do kontynuacji przygody z książką w przyszłości.

SUKCESY LITERACKIE NASZYCH UCZNIÓW

pioro.jpg

Z wielką radością informujemy o sukcesach literackich naszych uczniów! Klasa 5 C zdeklasowała rywali i opanowała prawie całe podium XI Wojewódzkiego Konkursu Literackiego "Pod ojczystym niebem" w kategorii klas 4-6!
I miejsce - Igor Wcześny (kl. 5 C)
III miejsce - Ania Fraser (kl. 5 C)
wyróżnienia: Maria (kl. 5 C), Julia Bajurska (kl. 5 A)
Duma nas rozpiera!!! GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM!
Z niecierpliwością czekamy na kolejne okazje do pochwalenia się Naszymi szkolnymi twórcami! Mamy nadzieję, że długo nie będziemy musieli czekać!

JAN PAWEŁ II – CZŁOWIEK, KTÓRY ZMIENIŁ ŚWIAT...

jpII miniatura.jpg

Projekt "Jan Paweł II - człowiek, który zmienił świat" zakładał różnorodność działań: warsztaty, konkursy, wystawy, wydanie antologii prac... Niestety, zagrożenie koronawirusem wymusiło na nas pewną elastyczność w realizacji zadań. Ale czy mało zrobiliśmy i osiągnęliśmy? Oceńcie Państwo sami. Zapraszamy do obejrzenia prezentacji podsumowującej projekt:

Zobacz prezentację

 

KOLEJNY SUKCES LITERACKI!

kamień Rzeźba

Zuzanna Matczak z klasy VI B zajęła II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Mitologicznym „Z mitologią za pan brat”!  Gratulujemy!

PRACE UCZNIÓW WYKONANE NA ZAJĘCIACH BIBLIOTECZNYCH

MINIATURA.jpg

Z okazji 100 rocznicy urodzin Jana Pawła II uczniowie klas drugich uczestniczyli w zajęciach bibliotecznych „Wielki Karol, mały Lolek”. Po zajęciach realizowali zadanie plastyczne: Portret Jana Pawła II. Spośród wykonanych prac kilka zasługuje na szczególną uwagę.

Nagrody zostały przyznane następującym uczniom:

  • Oliwia Lechowska klasa 2 b

  • Julia Surowiec klasa 2 b

  • Amelia Jagiełło klasa 2 c

Wyróżnieni zostali:

  • Stanisław Zawalich klasa 2 a

  • Weronika Biesiedecka klasa 2 b

Nagrody ufundowała Rada Rodziców. Termin odbioru określony zostanie później. Zobacz prace uczniów

MIĘDZYNARODOWY KONKURS LITERACKI DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

olga.jpg

Międzynarodowy Konkurs Literacki dla Dzieci i Młodzieży „Twórcza Polska i Polonia”
Komisja jurorska oceniła prace nadesłane przez 330 autorów i ogłosiła werdykt. Laureatką konkursu, w kategorii Proza, została uczennica klasy 8 A, Olga Pęśko, autorka opowiadania "Od książki się zaczęło". 
Gratulujemy, Olgo!

SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW

logo-konkurs_losy_zolnierza.jpg

Z wielka radością informujemy, że Jan Krzyżanowski i Stanisław Kozak z klasy 8 b zostali laureatami w XXV Ogólnopolskim Konkursie Historycznym im. mjra Marka Gajewskiego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O niepodległość i granice Rzeczypospolitej". Gratulujemy i życzymy sukcesów na kolejnych etapach edukacji.

WYNIKI KONKURSÓW Z OKAZJI URODZIN JANA PAWŁA II

miniatura2.jpg

Wyniki konkursów realizowanych w ramach projektu:

„Jan Paweł II człowiek, który zmienił świat”

(Projekt realizowany w II okresie roku szkolnego 2019/2020 z okazji 100 rocznicy urodzin Jana Pawła II)

Zapoznaj się z wynikami

Nagrody ufundowała Rada Rodziców. Dzień odbioru nagród zostanie podany w terminie późniejszym.

 

Zobacz prace uczniów

 

INAUGURACJA  PROJEKTU  EDUKACYJNEGO  "MORZE, NASZE  MORZE..."

morze tytulowe.jpg

7 lutego 2020 roku uczniowie klas I- III podczas apelu uczestniczyli w niezwykłej lekcji historii, poświęconej 100. ROCZNICY ZAŚLUBIN POLSKI Z MORZEM. Okolicznościowe prezentacje, filmy, pieśni patriotyczne, ciekawostki o Pomorzu i postaci bohatera tamtych czasów- generała J. Hallera przybliżyły dzieciom to ważne historyczne wydarzenie. Dziękujemy artystom z klasy III b i III a za piękny występ!

Tą uroczystością rozpoczęliśmy szkolny projekt edukacyjny związany z ogólnopolskimi obchodami rocznicowymi, który zatytułowaliśmy "Morze, nasze morze...".  Adresatami projektu są dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniów klas I- III oraz ich rodzice. Będziemy rysować, malować, czytać , pisać, opowiadać, fotografować, zwiedzać, tworzyć prezentacje o Morzu Bałtyckim, a w czerwcowym koncercie zaśpiewamy szanty. Ahoj, załogo, ahoj! Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem działań zaplanowanych w ramach tej inicjatywy.

Zobacz zdjęcia

Harmonogram działań