FLUORYZACJA

Fluoryzacja

 

Fluoryzacja zębów jest szczególnie ważna dla dzieci do 14. roku życia, kiedy zęby są jeszcze na etapie wzrostu.  Głównie to zabieg profilaktyczny, który każdy z nas powinien stosować. Fluor można także znaleźć w produktach żywnościowych i wzbogacać nimi dietę. Są to między innymi: orzechy włoskie, żelatyna, owoce morza.


Wskazania do wykonania fluoryzacji obejmują:

  • zapobieganie próchnicy u dzieci i dorosłych;

  • remineralizację początkowego stopnia próchnicy oraz przebarwień;

  • zapobieganie ponownego pojawienia się próchnicy w okolicach wypełnień, koron czy uzupełnień protetycznych;

  • nadwrażliwość szyjek zębowych;

  • zapobieganie  powstawania próchnicy podczas  leczenia  aparatem  ortodontycznym,   zarówno   stałym,   jak i ruchomym.


Fluoryzacja jest głównie zabiegiem profilaktycznym i każdy z nas powinien ją stosować. Fluor można także znaleźć w produktach żywnościowych i wzbogacać nimi dietę. Są to między innymi: orzechy włoskie, żelatyna, owoce morza.

Zasady fluoryzacji w SP24

W ciągu całej akcji uczeń bierze udział w sześciu fluoryzacjach. Akcja przeprowadzana jest pod nadzorem Pielęgniarki SP24. 

W przypadku nieobecności ucznia w szkole należy zgłosić się do Pani Pielęgniarki i umówić inny (czwartkowy) termin. 

 

Terminy fluoryzacji w SP24

 

UWAGA! 

 Każdy z uczniów, który wniesie jednorazowę opłatę w wysokości 3 zł -  w każdym

z wyznaczonych terminów akcji otrzyma jednorazową szczoteczkę.

 

zadzwoń do nas

 (58) 347 72 12 

adres: 

80-419 Gdańsk, ul. Lilli Wenedy 19

© 2014 by JB

Strona dumnie wspierana przez Wix.com

Szanowna Użytkowniczko, szanowny Użytkowniku

Uprzejmie informujemy, że tworząc i administrując strony internetowe Szkoła Podstawowa nr 24 im. Gustawa Morcinka z siedzibą w Gdańsku używa technologii służących do zbierania i przetwarzania danych osobowych tylko i wyłącznie w celu analizowania ruchu  na stronach  i w Internecie.  Szkoła  Podstawowa  nr 24 w Gdańsku nie personalizuje wyświetlanych treści. Realizując rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady Unii Europejskiej 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) uprzejmie informujemy, że do przetwarzania wykorzystywane będą następujące dane: adres IP twojego urządzenia, adres URL żądania, nazwa domeny, identyfikator urządzenia, typ przeglądarki, język przeglądarki, liczba kliknięć, ilość czasu spędzonego na poszczególnych stronach, data i godzina korzystania z serwisu, typ i wersja systemu operacyjnego, dane zbierane w dziennikach serwera, a także inne podobne informacje.

Administratorem danych będzie Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 24 im. Gustawa Morcinka, 80-819 Gdańsk, ul. Lilli Wenedy 19, zaś podmiotem przetwarzającym dane będzie Szkoła Podstawowa nr 24 im. Gustawa Morcinka, ul. Lilli Wenedy 19, 80-419 Gdańsk.


Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Jeśli nie wyrażasz zgody, kliknij link „Nie wyrażam zgody”. Klikając link „przejdź do serwisu” zgadzasz się na postanowienia zawarte powyżej. W każdym momencie możesz wycofać zgodę wysyłać maila na adres gdansksp24@gmail.com w tytule wpisując „wycofanie zgody”.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now