BIBLIOTEKA

                                                                     

PONIEDZIAŁEK    07:30 - 15:30

WTOREK            07:30 - 15:30

ŚRODA               07:30 - 15:30 (przerwa 08:50 - 09:05)

CZWARTEK         07:30 - 14:30 (przerwa 08:50 - 09:50)

PIĄTEK               07:30 - 14:00

OGÓLNOPOLSKI MARATON CZYTELNICZY

Zapraszamy uczniów do udziału w ogólnopolskich maratonach czytelniczych. Prosimy o zapoznanie się z Regulaminem, listą lektur na cały rok oraz na pozycjami do przeczytania we wrześniu. Zachęcamy do udziału w kategoriach wiekowych klas
2-3, 4-6 oraz 7-8.

Anna Szymanowska i Karolina Łoś

CZYTELMANIAK SP 24

Zapraszamy uczniów klas III do udziału w Szkolnym Maratonie Czytelniczym o tytuł "Czytelmaniak SP 24".
Prosimy o zapoznanie się z Regulaminem i listą lektur na cały rok. 

Renata Leszczyńska i Izabela Siwiak

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KSIĄŻKI DLA DZIECI

tytulowe kwiecienb.jpg

W dniu 2 kwietnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci ustanowiony w rocznicę urodzin Hansa Christiana Andersena. Z tej okazji klasy 2 a, 2 b, 2 c oraz 3 a w otoczeniu książek dla dzieci brały udział w zajęciach bibliotecznych, podczas których ustalały, jakie czynności składają się na pracę nauczyciela bibliotekarza. Prawie wszystkie dzieci prawidłowo odgadły, że najprzyjemniejszą czynnością dla bibliotekarza jest WYPOŻYCZANIE KSIĄŻEK!!! Na zakończenie zajęć dzieci wypożyczyły więc wybraną książkę... ku naszej wielkiej radości. Oby czytanie zawsze stanowiło dla nich źródło prawdziwej przyjemności.

Zobacz więcej

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

tytulowe.jpg

W dniach 7 i 11 marca uczniowie klas pierwszych zostali uroczyście pasowani na czytelnika biblioteki szkolnej. Na zajęciach zorganizowanych z tej okazji wykazali się wiedzą na temat tego, jak dbać o książki. Samodzielnie wykonali urocze zakładki. W obecności nauczycieli bibliotekarzy złożyli z przejęciem stosowne przyrzeczenie i wypożyczyli, niektórzy pierwszą w tym roku, książkę do czytania. Oby dobra książka zawsze  towarzyszyła im na drogach życia...

 

Zobacz więcej

SPOTKANIE CZYTELNICZE

28.11.2018 r.

tytułowe.jpg

W dniu 28 listopada uczestnicy Wielkiego Maratonu Czytelniczego (poziom 4-6) pojechali do Biblioteki Mariackiej na spotkanie z fascynującą autorką powieści o niezwykłych Polakach p. Anną Czerwińską- Rydel. Barwne opowieści autorki, ożywiony dialog z uczniami gdańskich szkół sprawił, że czas upłynął bardzo szybko. Pani Ania chętnie opowiadała o procesie powstawania książki i o swoich pasjach: do pisania, do książek, do zwierząt... W spotkaniu towarzyszył autorce wspaniały półroczny szczeniak, piąty w domowej menażerii, Largo. Inspirujące i nieprzypadkowe są imiona pozostałych zwierząt pani Ani: Nutka, Muza, Wena i Fikcja... Na zakończenie oczywiście musiało starczyć czasu na podpisanie książek i rozdanie autografów: my też zadbaliśmy, aby jedna z naszych książek bibliotecznych została opatrzona dedykacją autorki. Zapraszamy do biblioteki, gdyż posiadamy kilka książek p. Anny Czerwińskiej-Rydel, a Zosia Ż., Oliwia B., Emilka K. i Ola M. mogą zaświadczyć, że warto po nie sięgnąć...

Zobacz więcej

SPOTKANIE CZYTELNICZE

20.11.2018 r.

tytulowe.jpg

We wtorek odbyły się w naszej szkole warsztaty czytelnicze dla klas szóstych i klasy siódmej pt. "Bo góry są..." zorganizowane przez wydawnictwo NA SZCZYT. Uczniowie poznali historię polskiego himalaizmu, a przede wszystkim osiągnięcia Wandy Rutkiewicz i Jerzego Kukuczki. Zachęcamy naszych czytelników do odwiedzenia biblioteki i zapoznania się z książkami wydawnictwa opowiadającymi o najwybitniejszych polskich alpinistach.

Zobacz więcej

ANTOLOGIA TWÓRCZOŚCI UCZNIÓW SP 24

08.11.2018 r.

image (1).jpg

Dnia 8 listopada odbyła się promocja "Antologii twórczości uczniów Szkoły Podstawowej nr 24 w Gdańsku. Dla Niepodległej". Gromadzi ona zarówno radosną i ulotną twórczość młodych literatów, jak i wypowiedzi uczniów na temat: "Czym jest niepodległość?". Jest świadectwem przeżywania przez dzieci i młodzież stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, a także szczególną pamiątką anno domini 2018. Pierwszy nakład wyczerpany. Będzie dodruk!

Zobacz więcej

MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

29.10.2018 r.

20181029_111351.jpg

W dniu 29 października uczniowie klas 4-8 uczestniczyli w spotkaniu zorganizowanym z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Wydarzenie odbyło się pod hasłem: "IMIENINY BIBLIOTEKI". Prezentacja multimedialna: "Komiks - dłuuuga historia" przybliżyła uczniom ten gatunek literacki. Nieprzypadkowo właśnie ten - w październiku klasy otrzymały zadanie, aby wybrać dowolny komiks celem podarowania go bibliotece szkolnej.  Miało poszerzyć to jej zbiory w tym obszarze. Większość klas wywiązała się z tego zadania znakomicie pięknie prezentując wybrane pozycje i tworząc dedykacje. Dziękujemy za zaangażowanie!

Zobacz więcej

zadzwoń do nas

 (58) 347 72 12 

adres: 

80-419 Gdańsk, ul. Lilli Wenedy 19

© 2014 by JB

Strona dumnie wspierana przez Wix.com

Szanowna Użytkowniczko, szanowny Użytkowniku

Uprzejmie informujemy, że tworząc i administrując strony internetowe Szkoła Podstawowa nr 24 im. Gustawa Morcinka z siedzibą w Gdańsku używa technologii służących do zbierania i przetwarzania danych osobowych tylko i wyłącznie w celu analizowania ruchu  na stronach  i w Internecie.  Szkoła  Podstawowa  nr 24 w Gdańsku nie personalizuje wyświetlanych treści. Realizując rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady Unii Europejskiej 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) uprzejmie informujemy, że do przetwarzania wykorzystywane będą następujące dane: adres IP twojego urządzenia, adres URL żądania, nazwa domeny, identyfikator urządzenia, typ przeglądarki, język przeglądarki, liczba kliknięć, ilość czasu spędzonego na poszczególnych stronach, data i godzina korzystania z serwisu, typ i wersja systemu operacyjnego, dane zbierane w dziennikach serwera, a także inne podobne informacje.

Administratorem danych będzie Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 24 im. Gustawa Morcinka, 80-819 Gdańsk, ul. Lilli Wenedy 19, zaś podmiotem przetwarzającym dane będzie Szkoła Podstawowa nr 24 im. Gustawa Morcinka, ul. Lilli Wenedy 19, 80-419 Gdańsk.


Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Jeśli nie wyrażasz zgody, kliknij link „Nie wyrażam zgody”. Klikając link „przejdź do serwisu” zgadzasz się na postanowienia zawarte powyżej. W każdym momencie możesz wycofać zgodę wysyłać maila na adres gdansksp24@gmail.com w tytule wpisując „wycofanie zgody”.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now