28 maja 2015 r. odbyło się ostatnie w tym roku szkolnym, a 17 z kolei "Bajkowe Spotkanie". Wakacje już niedługo, słoneczka coraz więcej..., więc temat "Morskie opowieści", był nam bardzo bliski. Podczas zabaw ruchowych, muzycznych i plastycznych wszystkim dzieciom towarzyszył uśmiech "od ucha do ucha". 
Na nadchodzące wakacje życzymy wszystkim dzieciom miłego odpoczynku, wielu słonecznych i radosnych dni. Do zobaczenia w przyszłym roku szkolnym.
Organizatorzy "Bajkowych Spotkań w SP 24".

 

To już  12  BAJKOWE  SPOTKANIE W SP 24 - ostatnie w tym roku szkolnym.  Tym  razem  spotkaliśmysię z bohaterami wierszy Juliana Tuwima. Na dobry początek zabawy: powitanie, dźwiękonaśladowcze, człowiek do  człowieka.  Usłyszeliśmy   też   fragmenty   najbardziej   znanych  wierszy   Juliana   Tuwima:  "Okulary", o panu Tralalińskim, o Grzesiu kłamczuchu, "Warzywa", "Rezpka" no i oczywiście "Lokomotywa". Utworzyliśmy  pociąg i za lokomotywą  (p. Asia)  ze  śpiewem  na  ustach  opuściliśmy  salę.  W  bibliotece p. Karolina opowiadała nam o bohaterach wierszy J. Tuwima. Obejrzeliśmy ciekawą prezentację na tablicy multimedialnej. Potem odjechaliśmy do sali grupy 0 a. Tam czekały na nas ciekawe zajęcia plastyczne - tworzyliśmy pociąg z figur geometrycznych, rysowaliśmy i kolorowaliśmy. W sali grupy 0 b śpiewaliśmy wesołe piosenki. Na koniec były dyplomy i cukierki. Zapraszamy na kolejne BAJKOWE SPOTKANIE w nowym 2014/2015 roku szkolnym.

 

"POWITANIE WIOSNY Z BRZYDKIM KACZĄTKIEM" - 27 marca 2014 r.

Tym razem bohaterem naszego spotkania  było  "Brzydkie kaczątko".  Na powitanie  "kwiatek"  - naklejka z imieniem. Najpierw zagadki: Pani Asia czytała zagadki, a my odgadywaliśmy "Jakie to zwierzę?". Próbowaliśmy naśladować głosy poszczególnych zwierząt i szukaliśmy rozwiązania wśród rysunków. Potem zabawa z chustą - "kolory wiosny". W bibliotece szkolnej Pani Karolina opowiadała nam treść bajki. Na tablicy multimedialnej oglądaliśmy piękne ilustracje. Podziwialiśmy również przepiękne metamorfozy zwierząt: motyle, żabki, ptaki... 

W sali grupy "0A" wspólnie z opiekunami tworzyliśmy "COŚ PIĘKNEGO Z CZEGOŚ BRZYDKIEGO". Powstały cudne, kolorowe prace. W sali grupy "0B" śpiewaliśmy wiosenne piosenki. Na pożegnanie dyplomy i "coś" słodkiego

BAJKOWE KOTY

Kolejne "Bajkowe spotkanie w SP 24" za nami...  Tym razem spotkaliśmy się z "Bajkowymi kotami", bo przecież 17 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Kota. Na powitanie - "kocia naklejka" z imieniem i... czarny nosek i wąsiki. Od tej chwili jesteśmy "kotkami". Jak zwykle przywitała nas p. Dyrektor i p. Asia. Naśladowaliśmy   kocie  głosy:  "mrrrr,  mrrrr...",  "miau,  miau...",   "pchch,  pchch..."  oraz  kocie  ruchy... W bibliotece - "kocia prezentacja": koty bajkowe, koty domowe i koty dzikie. W sali grupy "0 A" każdy mógł zrobić swojego własnego kotka. Ozdabialiśmy, kleiliśmy… i kotki gotowe. Potem rysowaliśmy kota, łącząc kółka i kreski.  To  wcale  nie  było  takie trudne!!! W drugiej sali śpiewaliśmy "kocie piosenki" i bawiliśmy się w szukanie "kociej mamy". Wreszcie nadszedł czas wręczania pamiątkowych dyplomów oraz... "kocich smakołyków". 

MISIE

Na dobry początek uczyliśmy się piosenki z pokazywaniem "Prawa łapka, lewa łapka...". W czytelni obejrzeliśmy na tablicy interaktywnej prezentację multimedialną misiów z bajek i filmów dla dzieci, a później odgadywaliśmy zagadki o misiach. Przy piosenkach o misiach kolorowaliśmy portrety.
W "gabinecie naprawy misia" badaliśmy czy nasz miś jest zdrowy. Następnie dekorowaliśmy tort i wspólnie odśpiewaliśmy "100 lat" dla misia. Na koniec otrzymaliśmy dyplomy i coś słodkiego. 

JAŚ I MAŁGOSIA

Witamy na pierwszym w tym roku szkolnym "Bajkowym spotkaniu w SP 24". Na dzisiejszym spotkaniu każde dziecko otrzymało "GRZYBEK", na którym napisano nasze imiona. W czytelni szkolnej p. Asia przypomniała nam treść bajki "Jaś i Małgosia", a my mogliśmy obejrzeć piękne, kolorowe ilustracje na tablicy interaktywnej. Po "torze przeszkód" przechodziliśmy do innej Sali. A tam... Niespodzianka! - wielki domek BABY JAGI.  Pierwsze  zadanie  polegało  na  ozdobieniu  kartonowych  pierników, które potem naklejaliśmy na domku Baby Jagi. Można było również pokolorowć kolorowanki. Potem wybraliśmy się na "poszukiwania grzybów".  Za każdy odnaleziony grzybek można było otrzymać punkt. Każdy, kto znalazł grzybki mógł wejść do domku Baby Jagi. A tam... kolejna Niespodzianka!   W środku siedziała "BABA JAGA", która częstowała wszystkie dzieci prawdziwymi pierniczkami. Na koniec - dyplomy i cukierki

KACZKA DZIWACZKA

Spotkanie z "Kaczką Dziwaczką" jest już szóstym z kolei. Jak ten czas szybko leci! Na powitanie - tym razem "żółta kaczuszka", a na niej imię. Wierszyk Jana Brzechwy" Kaczka Dziwaczka" znają chyba wszystkie dzieci. Dzisiaj ten wierszyk zaśpiewaliśmy wspólnie z p. Basią. Potem rozeszliśmy się do sal oddziałów przedszkolnych naszej szkoły, a tam odgadywaliśmy zagadki o zwierzętach. Musieliśmy też odgadnąć nazwę zwierząt, słuchając ich odgłosów. Kolorowaliśmy i wyklejaliśmy kolorowanki makiem i kaszą. Kaczka Dziwaczka - zjadając tasiemkę starą mówiła, że to makaron, a my z makaronu i tasiemek wykonaliśmy przepiękne korale. Z fragmentów zdjęć odgadywaliśmy zwierzęta. Bawiliśmy się w zabawę "głowa, kolana, pięty...". Na koniec wszyscy razem odtańczyliśmy "Kaczuchy", a potem przenosząc jajko na łyżce musieliśmy dojść do p. Dyrektor, która mianowała nas na "PRZYJACIELA KACZKI DZIWACZKI".

SPOTKAJMY SIĘ JESZCZE RAZ

To już ostatnie BAJKOWE SPOTKANIE w tym roku szkolnym. Na powitanie - znaczek do wyboru: kaczuszka, rybka, słoneczko, chmurka... Jaki kto woli. Najpierw zagadki! Jaka to postać z bajki? Pani Asia czytała, a my odgadywaliśmy. Potem Panie Magdy uczyły nas wesołej piosenki.
Śpiewaliśmy i podskakiwaliśmy. Czas na zajęcia plastyczne! Próbowaliśmy stworzyć "coś" z naszych odrysowanych dłoni i stóp. Jakie piękne prace powstały!!! A potem "lekcja rysunku". Pani Asia czytała krótkie wierszyki, Pani Magda rysowała na tablicy, a My na swoich kartkach. To wcale nie takie trudne! W sali gimnastycznej czekały na nas Pani Ola i Pani Iwonka. Bardzo lubimy wesołe zabawy z chustą animacyjną. Czas na podsumowanie! Piosenki raz jeszcze…i dyplomy ze słodkim upominkiem oraz kolorowe balony.

"W BAJKOWYM ŚWIECIE ANDERSENA - POWITANIE WIOSNY Z CALINECZKĄ" - 21 marca 2013

To już nasze 5 spotkanie !!! Cieszymy się bardzo, bo dzieci przybywa coraz więcej! Tym razem na powitanie otrzymaliśmy "kwiatek", bo przecież dzisiaj 1-szy dzień wiosny!!! A za oknem zima. Bohaterką naszego spotkania spotkania była Calineczka.

Malutka Calineczka urosła w kwiatuszku, a my... w sali. Dzisiejsze zajęcia plastyczne były związane z wiosną:- wykorzystywaliśmy wiosenne nakrycia głowy,- upinaliśmy wiosenne kwiatki,- tworzyliśmy wiosenne kompozycje  z  różnych  układanek,  -  potem  śpiewaliśmy  wiosenne  piosenki,   pląsaliśmy,  tańczyliśmy... Od p. Agnieszki otrzymaliśmy instrumenty perkusyjne i tak "uzbrojeni" poszliśmy wyganiać zimę. Hałasowaliśmy z całych sił!!! Ale zima i tak została!  Na zakończenie otrzymaliśmy  dyplomy,  wiosenne kwiatki i "coś" słodkiego.

TO JUŻ TRZECIE "BAJKOWE SPOTKANIE W SP 24". DZISIAJ BYŁY TO "BAJKOWE JASEŁKA". 

Na powitanie otrzymaliśmy "Aniołki" ze swoim imieniem. Potem obejrzeliśmy "BAJKOWE JASEŁKA" w wykonaniu uczniów klasy III A. Uczyliśmy się śpiewać pastorałkę o wołku. Nie zabrakło wspólnych z rodzicami zajęć plastycznych. Tym razem ozdabialiśmy kartki świąteczne. Ale piękne!!!
U pani Magdy i pani Iwonki śpiewaliśmy pastorałki. Mogliśmy grać na instrumentach perkusyjnych!!! Układaliśmy piramidę z prezentów. Rzucaliśmy "kulki śniegowe" w obręcze ułożone w bałwanka. Odbył się również konkurs na najszybsze zwijanie pudełek na kredkę. Na koniec szukaliśmy upominków schowanych przez Mikołaja! Na pamiątkę otrzymaliśmy dyplomy i słodkie batoniki!

BAJKA "O RYBAKU I ZŁOTEJ RYBCE".

Przybyło BARDZO dużo gości!!!  Najpierw każde dziecko otrzymało "RYBKĘ" ze swoim imieniem. Potem posłuchaliśmy, jak p. Asia opowiada bajkę. Mogliśmy wykonać prace plastyczne. Nasze rybki były bajecznie kolorowe! Musieliśmy wykazać się zwinnością, sprytem i pomysłowością podczas różnorodnych gier stolikowych. Nie zabrakło również zabaw i pląsów przy muzyce. Najciekawsze były zabawy z CHUSTĄ oraz łowienie   "rybek   -   kostek"   za   pomocą   linek.   We   wszystkich   zabawach  uczestniczyli   nasi   rodzice i opiekunowie!!!  Na koniec otrzymaliśmy dyplomy i "coś" słodkiego! Było bardzo, bardzo... wesoło!

AKADEMIA PANA KLEKSA

Za nami już pierwsze z cyklicznych Bajkowych Spotkań w SP 24.  Nasi mali goście w wieku od 3 do 5 lat wraz z rodzicami, dziadkami, a czasem także starszym rodzeństwem, przybyły do nas licznie i od samego początku byli bardzo ciekawi co też będzie na nie czekać. A niespodzianek nie brakowało!

Podczas spotkania dzieci miały okazję poznać niezwykłego profesora – Ambrożego Kleksa i jego akademię. Piosenką „Witajcie w naszej bajce” najmłodszych przywitali kolorowi przebierańcy - ich starsi koledzy, jak zawsze pełni zapału, energii i doskonałych pomysłów, uczniowie z klasy VIb. Potem maluchy, wraz ze swoimi opiekunami,  ruszyły w wesołym korowodzie do bajkowego kina, by na dużym ekranie obejrzeć krótkie fragmenty filmu "Akademia Pana Kleksa".

Następnie dzieciaki same mogły wziąć udział w niezwykłych zajęciach. Talenty plastyczne oraz wyobraźnię ćwiczyły podczas zajęć kleksografii. Pogłówkować mogły mierząc się ze szkolnymi zagadkami, podczas których Sowa Szkółka (daleka krewna Szpaka Mateusza)  wyciągała z kufra różne przedmioty, a zadaniem dzieci było odgadnięcie ich nazw i przeznaczenia.
W  małej  sali  gimnastycznej na najmłodszych czekała bajkowa gimnastyka,  zaś  przy  dźwiękach  piosenki o Kaczce Dziwaczce roztańczone maluchy, wraz ze starszymi uczniami naszej szkoły, kończyły zabawę. Potem pozostało tylko podliczanie piegów, które dzieciaki, wzorem kolegów z książkowej akademii Pana Kleksa, otrzymywały za aktywne uczestnictwo w  zajęciach
i już można było wręczyć dyplomy i słodkie drobiazgi! 

KOPCIUSZEK

 

BOHATEROWIE WIERSZY JANA BRZECHWY

20 listopada 2014 r. już po raz czternasty odbyło się ‘BAJKOWE SPOTKANIE SP 24”. Tematem przewodnim były zwierzęta z wierszy Jana Brzechwy.

Jak zwykle nie zabrakło zabaw ruchowych, zagadek, zajęć plastycznych i muzycznych. Atrakcją spotkania był występ uczniów z klas IV – V, którzy zaprezentowali „Zoo” Brzechwy.

 

1/47

TRZY ŚWINKI

23 październia po raz pierwszy w roku szkolnym 2014/2015 (a trzynasty z kolei) odbyło się "BAJKOWE SPOTKANIE W SP24". Tym razem głównym tematem była bajka "TRZY ŚWINKI".

Tematyczne zagadki, zabawy ruchowe, prezentacja multimedialna, zabawy plastyczne i muzyczne bawiły dzieci w wieku od 3 do 5 lat. Wszystkim przybyłym gościom (małym i dużym) towarzyszyło dużo śmiechu i radości. Oto zatrzymane w kadrze radosne chwile.

WIOSENNE PORZĄDKI Z WRÓBELKIEM ELEMELKIEM

 

16 Bajkowe Spotkania w SP 24 przebiegło pod hasłem "Wiosenne porządki z wróbelkiem Elemelkiem". Jak  zwykle  było  bardzo  wesoło:  zabawy  z  chustą animacyjną, zagadki, zabawy z piosenką i zajęcia plastyczne. Ponieważ święta tuż, tuż samodzielnie wykonane kolorowe koszyczki wielkanocne ozdobią świąteczny stół. 

 

BAJKOWE SPOTKANIA

zadzwoń do nas

 (58) 347 72 12 

adres: 

80-419 Gdańsk, ul. Lilli Wenedy 19

© 2014 by JB

Strona dumnie wspierana przez Wix.com

Szanowna Użytkowniczko, szanowny Użytkowniku

Uprzejmie informujemy, że tworząc i administrując strony internetowe Szkoła Podstawowa nr 24 im. Gustawa Morcinka z siedzibą w Gdańsku używa technologii służących do zbierania i przetwarzania danych osobowych tylko i wyłącznie w celu analizowania ruchu  na stronach  i w Internecie.  Szkoła  Podstawowa  nr 24 w Gdańsku nie personalizuje wyświetlanych treści. Realizując rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady Unii Europejskiej 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) uprzejmie informujemy, że do przetwarzania wykorzystywane będą następujące dane: adres IP twojego urządzenia, adres URL żądania, nazwa domeny, identyfikator urządzenia, typ przeglądarki, język przeglądarki, liczba kliknięć, ilość czasu spędzonego na poszczególnych stronach, data i godzina korzystania z serwisu, typ i wersja systemu operacyjnego, dane zbierane w dziennikach serwera, a także inne podobne informacje.

Administratorem danych będzie Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 24 im. Gustawa Morcinka, 80-819 Gdańsk, ul. Lilli Wenedy 19, zaś podmiotem przetwarzającym dane będzie Szkoła Podstawowa nr 24 im. Gustawa Morcinka, ul. Lilli Wenedy 19, 80-419 Gdańsk.


Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Jeśli nie wyrażasz zgody, kliknij link „Nie wyrażam zgody”. Klikając link „przejdź do serwisu” zgadzasz się na postanowienia zawarte powyżej. W każdym momencie możesz wycofać zgodę wysyłać maila na adres gdansksp24@gmail.com w tytule wpisując „wycofanie zgody”.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now