GALERIA

 

rok szkolny 2014/2015

ROZDANIE
DYPLOMÓW

I NAGRÓD

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS EKOLOGICZNO

- PRZYRODNICZY

"ROWEROWY MAJ" -

I C

"ROWEROWY MAJ"

- WIELKI FINAŁ

EGZAMIN 

NA KARTĘ ROWEROWĄ

LEKCJA PRZYRODY

W KLASIE VB

FOTORELACJA 

Z KAMPANII "ROWEROWY MAJ"

 

"BAŁTYCKI FESTIWAL

NAUKI i VI A"

 

DZIEŃ DZIECKA
KLAS 0 - IIII

SPOTKANIE MŁODSZEJ GRUPY WIEKOWEJ

"MAJOWE KARTKI Z KALENDARZA"

 

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

LEKCJA PRZYRODY

W SP 24

ROZDANIE DYPLOMÓW I NAGRÓD

1 CZERWCA 2015 - DZIEŃ DZIECKA

W SP 24

KLASA III A NA LEKCJI POŚWIĘCONEJ "NIEZWYKŁYM BUDOWLOM"

SYMBOLE

NARODOWE POLSKI

I JEJ EUROPEJSKICH

SĄSIADÓW

KLASA IV A NA SPOTKANIUAUTORSKIM

"MAJOWE KARTKI Z KALENDARZA"

 

POKAZ PARKOUR

 

TYDZIEŃ WITAMIN

KLASY 0-III

POKAZY TANECZNE

- FALA

 

DZIEŃ CHŁOPAKA

- KLASA IA

 

WF - STRZYŻA - IV A

 

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
- WSPÓLNE ŚWIĘTOWANIE

TYDZIEŃ WITAMIN

- KLASA IB

 

WF - STRZYŻA - VI A

 

PIERWSZE

ZAJĘCIA PARKOUR W SP24 

 

POKAZY TANECZNE - FALA

 

DZIEŃ Z GRUPY

"0" A i I C

 

PIERWSZA POMOC

 

FINAŁ BIEGÓW

PRZEŁAJOWYCH

 

ZAJĘCIA W-F W TERENIE

KLASA VI B

1/19

MAŁY, WIELKI ŚWIAT.

DZIĘKUJEMY WAM RODZICE!

1/5

KLASA III a NA WESTERPLATTE

6  maja  klasa  III a udała się na Westerplatte,  gdzie  wzięła udział   w   grze   edukacyjnej  „Westerplatte  -  znajdź  klucz do historii!" przygotowanej przez Muzeum II Wojny Światowej. Uczestnicząc w tej grze uczniowie w zespołach wykonywali poszczególne zadania dotyczące wojennej historii półwyspu. Pomagała im w tym grupa rekonstrukcyjna, ubrana w stroje historyczne. Dodatkową atrakcją był również przejazd drezyną historyczną trasą kolejową na terenie dawnej Wojskowej Składnicy Tranzytowej. Na koniec wszyscy uczestnicy otrzymali miłe upominki.

PREMIERA W SP 24!

RADEK KONTRA ANTYEKOLINA - sztuka od początku do końca stworzona przez uczniów

We   wtorek   12 maja odbył się przedpremierowy pokaz dla rodziców, a w środę - 13 maja - niemal cała szkoła, zarówno uczniowie, jak i nauczyciele mieli niepowtarzalną okazję zobaczyć autorskie przedstawienie uczniów klasy VI C. Kornelia Leoniuk napisała scenariusz, oprawą muzyczną zajęła się Ania Gryboś, scenografią - Ania Gryboś, Julka Sobol i Marta Opalińska, a pozostali  uczniowie   odgrywali role mieszkańców baśniowego  lasu. W    postaci tytułowe    wcielili   się  Radek Sikora  i   Monika   Gołębiowska.  Przedstawienie   spotkało się z entuzjastycznym przyjęciem, zwłaszcza u młodszej części widowni (były nawet bisy!). Najwięcej oklasków zebrał Kacper Markiewicz w roli sympatycznej wiewiórki.

Kochani, możecie być z siebie dumni!
                                                                                                                            Anna Chyla

ROWEROWY MAJ

W dniach od  4 do  29 maja  w  naszej szkole trwa  KAMPANIA  ROEWROWY  MAJ. Piękna pogoda zachęca uczniów do przyjeżdżania do szkoły na rowerach, rolkach, deskorolkach, hulajnogach. Rowerów przed szkołą   z każdym   dniem przybywa, a uczniowie   rywalizują o   tytuł:   „Najbardziej     rowerowej    klasy   w szkole”,   o nagrody   indywidualne i główną nagrodę dla szkoły, jaką   jest zadaszony parking rowerowy.  Plakaty i książeczki zapełniają się kolorowymi naklejkami. A uczniowie po zajęciach   mogą  zajechać   do   BIOWAY na pyszny kompot.

Kampania promuje zdrowy styl życia wśród uczniów i ich rodziców. Jednocześnie zachęca do bezpiecznej jazdy na rowerze, rolkach, deskorolkach i hulajnogach.

17,5 tys. uczniów z 48 gdańskich podstawówek i 20 przedszkoli będzie rywalizować o nagrody w kampanii „Rowerowy Maj”. Jest to 4 razy więcej niż w ubiegłym roku!!!

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

"Znowu razem..." - tymi słowami zaakcentowaliśmy nowy roku szkolny 2014/15. Od 1 września rozpoczynamy wspólną naukę i zabawę, ale w nieco innym składzie. Funkcję Dyrektora SP24 pełni od tego roku Pani mgr Bożena Zgłobicka, wicedyrektora - Pani mgr Małgorzata Dzieniszewska.  Wśród  nas  pojawiły się najmłodsze  dzieci w kl. 0 A i 0 B, nowi uczniowie w klasach starszych, nasze edukacyjne szeregi zasilili nowi nauczyciele i pracownicy szkoły.

Powitania, pożegnania, odejścia i powroty... Zmiana, inność, oczekiwanie - to tak, jak w życiu. Ale przecież szkoła jest małym zwierciadłem tego właśnie, co dzieje się w życiu każdego z nas. Ważne, że jesteśmy razem. Bo wtedy, możemy więcej i piękniej. 

Marzena Olter-Władyszewska

OKAZJA TO NIE BYLE JAKA - ŚWIĘTUJEMY DZIEŃ CHŁOPAKA!

30 września 2014r. uczniowie kl. IV - VI bawili się na pierwszej w tym roku szkolnym dyskotece. Okazją do jej zorganizowania był Dzień Chłopca. Tańce, tupanie, okrzyki, ale także - dedykacje muzyczne, rozmowy, słodkości - oto, czym wypełnione było popołudnie i wczesny wieczór naszych wychowanków. Dorośli - wychowawcy i rodzice - spełniali funkcje: pocieszyciela (bo on nie zatańczył...), ochładzacza (wody,  proszę,  wody...),  doradcy  (spróbuj,   może    nie   odmówi  i  zatańczy..),  poszukiwacza  (gdzież   moja   kurtka się zapodziała?)   i   wiele   innych.   Dostrzegliśmy   eleganckie,   oryginalne,   czasem - fantazyjne stroje uczniów, z  radością  patrzyliśmy na ich  umiejętności  taneczne.  Wybiła   19.30 i zmęczeni, ale zadowoleni, uczniowie powędrowali do domu.

Do zobaczenia na zabawie andrzejkowej!

Marzena Olter-Władyszewska

SAMORZĄD UCZNIOWSKI W SP24 JUŻ W NOWYM SKŁADZIE!

26 września 2014r. uczniowie naszej szkoły uczyli się samorządności, czyli - bycia odpowiedzialnym. Tego dnia wybierali Zarząd Samorządu Uczniowskiego SP24.  Kandydaci - po jednym reprezentancie z klasy - dokonali autoprezentacji oraz odpowiadali na pytania wyborców.

Po  zapoznaniu  się  z   instrukcją,   odebraniu  karty do głosowania  (potwierdzenie  własnoręcznym podpisem!) i  zaznaczeniu wybranego przez siebie kandydata, uczniowie wrzucali swój głos do urny wyborczej.  Nad prawidłowym przebiegiem wyborów czuwały: uczennica kl. VI a - Laura Skowrońska oraz opiekun SU - Marzena Olter - Władyszewska.

 

Wyniki przedstawiają się następująco:

Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego: Jakub Walczak kl. VI a

Zastępca Przewodniczącego: Dominik Witczak kl. VI c

Sekretarze: Julia Trzcińska kl. V a, Zofia Chumowicz kl. V b

Sekcja dekoracyjna: Dorota Czerwińska kl. IVa, Noemi Hryniewicz kl. IVb

 

Będziemy  z   uwagą  przyglądać  się  działalności   Zarządu   SU   oraz   cieszyć   się  ze  zrealizowanych planów i obietnic wyborczych!

Marzena Olter-Władyszewska

SPACER PO OGRÓDKACH - ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY 0A ORAZ KLASA IC

29 września dzieci oddziału przedszkolnego 0A i uczniowie klasy I C udali się na spacer po ogródkach działkowych. Celem wycieczki była obserwacja zmian zachodzących w przyrodzie jesienią. Dzięki uprzejmości działkowców dzieci mogły zobaczyć dojrzewające  jesienią  owoce  i warzywa  w  naturalnym   środowisku.   Pogoda   nam   sprzyjała, wróciliśmy bardzo zadowoleni i pełni wrażeń.

 

Violetta Wieczorek, Joanna Kostyk

14 PAŹDZIERNIKA

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

 

Drogi Nauczycielu...

 

Niech Twoje słowa tworzą ścieżki,
po których stąpać zechcą młode umysły.

 

Niech przekazywana wiedza
i doświadczenie staną się drogowskazami życia.

 

Niech mądrość zaklęta w kaganku

– rozświetla dni smutne i pochmurne,

a ciepło płynące z serca, otula w chwilach niepewności.

 

Niech czas spędzony z Tobą zawsze przywołuje uśmiech na twarzy,

a westchnienie tęsknoty niczym  zefirek przenosi nasiona wiedzy w nowe przestrzenie.

 

Zaszczytem bowiem jest być Tym,
kto na straży edukacji stoi
i zawsze człowiekiem pozostaje…

(JB)

 

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 24
w Gdańsku

 

EUROPEJSKIE
CENTRUM SOLIDARNOŚCI

- WYCIECZKA KLASY IV B

1/26

WYCIECZKA
KLASY III A I III B
DO OTOMINA

KRÓLESTWO SZKOŁOLANDII 24

ZAJĘCIA W-F W TERENIE

KLASA IV B

MISTRZOSTWA GDAŃSKA
- UNIHOKEJ DZIEWCZĄT
- ELIMINACJE

1/33

1/11

1/6

OD PRZEDSZKOLAKA DO PIERWSZOKLASISTY - ŚLUBOWANIE/PASOWANIE NA UCZNIA SP24

KONCERT PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH

KLASY O-III

KONCERT PIEŚNI
PATRIOTYCZNYCH

KLASY IV-VI

KONKURS JESIEŃ

 

UNIHOKEJ CHŁOPCÓW

KLASA V-VI

1/5

QUIZ

HISTORYCZNY

1/13

KLASA VI I HISTORIA PRZEDWOJENNEGO WRZESZCZA

Wrzeszcz  –  Polenhof,   polska  dzielnica  przed  wojną.  Jej  sercem  był kościół  św.  Stanisława,  powstały z ujeżdżalni koni dzięki staraniom ks.  Bronisława Komorowskiego.  O  jego  historii,  a  także  losach  błogosławionego  ks.   Komorowskiego,   opowiadał ks. proboszcz Zbigniew Cichon, podczas wizyty uczniów naszej  szkoły  w  przykościelnej   Sali   Tradycji.  Potem  uczniowie  klasy  VIC, pod  opieką   p.  Anny   Chyli i p. Agnieszki Kosko-Hołowczyc, udali się na Cmentarz Ofiar Hitleryzmu na Zaspie, by zapalić znicze pod pomnikami obrońców Poczty Polskiej w Wolnym Mieście Gdańsku. Poza okolicznościami obrony poczty, pani Agnieszka przybliżyła nam dwie postaci. Pierwsza z nich to Konrad Gudewski, który zajmował się konspiracyjnymi przygotowaniami do obrony i był jej dowódcą. Druga natomiast to I dziecięca ofiara II wojny światowej, zmarła na skutek oparzeń dziesięcioletnia Erwina Barzychowska. Minutą ciszy uczciliśmy pamięć wszystkich ofiar niemieckich nazistów.

Anna Chyla

MATEMATYKA I SPORT

W dniu 06.11.2014r uczniowie z klas VI uczestniczyli w drużynowym konkursie "Matematyka i Sport" organizowanym przez Gimnazjum nr 26 w Gdańsku.

Reprezentację  Szkoły  Podstawowej  nr  24  tworzyli: Kornelia Leoniuk, Mikołaj Wierszyło, Jan Staszak, Juliusz Banecki. Po rywalizacji w  zadaniach  sportowych  i  matematycznych  nasza  drużyna zajęła  2  miejsce  wśród 16 obecnych reprezentacji wszystkich szkół. W rankingu placówek publicznych zajęliśmy 1 miejsce.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Ewa Karczewska, Małgorzata Dzieniszewska

MUZEUM BURSZTYNU

Co można zrobić z bursztynu?  Biżuterię, szachy,  sztućce,  ołtarzyki,  ale  też  –  owoce,  drzewa,  obrazy, a nawet – okulary, radio i... gitarę. Nie wspominając o „pomocy dydaktycznej” przedstawiającej cykl życia motyla...

      Uczniowie klas VI B i VI C oraz ich opiekunowie, p. Anna Chyla, p. Anna Langowska i p. Magdalena Bojarowska mieli okazję zobaczyć wszystkie te misternie zrobione i zapierające dech w piersiach przedmioty w Muzeum Bursztynu, mieszczącym się w Zespole Przedbramia ulicy Długiej. Mogli podziwiać też wspaniałe okazy skamieniałej  żywicy uformowane  przez  naturę,  o niezwykłej kolorystyce,  kształcie, a także „zawartości” w postaci inkluzji.

        Bursztynowe arcydzieła budziły taki zachwyt,  że  kto  tylko mógł, uwieczniał je za pomocą aparatu fotograficznego w komórce. Co widać na załączonych zdjęciach...

Anna Chyla

MUZEUM NARODOWE ODDZIAŁ SZTUKI DAWNEJ

W dniu 14 listopada klasy 4A i 4B   wraz  z  opiekunami  p.  Ewą  Karczewską,  A. Szymanowską i P. M. Kamińskim odwiedziły Muzeum Narodowe oddział Sztuki Dawnej.  W muzeum mieszczącym się w dawnym klasztorze franciszkańskim uczniowie zapoznali się z najsławniejszym i jednym z dwóch najbardziej cennych (obok "Damy z łasiczką" Leonarda da Vinci) obrazów "Sąd ostateczny" Hansa Memlinga. Dzieci obejrzały i oceniły w formie pisemnej wypowiedzi najcenniejszy w Polsce zbiór ceramiki, gromadzonej przez gdańszczan od XV wieku. Wyprawa zakończyła się Krótkim spacerem po uliczkach starego Gdańska.

Anna Szymanowska

CENTRALNE MUZEUM MORSKIE

W dniu 18 listopada klasa 4A uczestniczyła w lekcji muzealnej ze zwiedzaniem interaktywnym realizowanej przez Centralne Muzeum Morskie. Temat lekcji:   "Tam,  gdzie   dowodzi kapitan".  Uczniowie poznali typy statków oraz funkcje pracujacej na mostku kapitańskim załogi floty handlowej i marynarki wojennej.  Drugą  część  zajęć stanowiło interaktywne poznawanie różnych detali życia na morzu: załadunki towarów, tajniki łaczności i nawigacji morskiej, sterownie  itd. 

Anna Szymanowska

X WOJEWÓDZKI KONKURS POETYCKI "W PAŁACU SŁÓW"

Miło   mi   poinformować,   że   uczennica   klasy   V a -  Aleksandra   Scharner   zajęła   III   miejsce  i  została  laureatką  jubileuszowego X Wojewódzkiego  Konkursu  Poetyckiego:  "W  Pałacu  Słów".  12  listopada   2014 r. w  Pałacu Młodzieży w Gdańsku - organizatora zmagań literackich  -  Ola  odebrała  dyplom  i  nagrodę  książkową oraz wysłuchała interpretacji jednego ze swoich tekstów. Sukces Oli cieszy tym bardziej, że - jak poinformowała Barbara Piórkowska, przewodniczaca jury - na konkurs nadesłano 97 wierszy (!).

Olu! Cieszę się, że jest wśród nas młoda poetka... Gratuluję serdecznie!

 

Marzena Olter - Władyszewska

DZIEŃ MISIA

 

Misiowa wierność

 

Powolutku znika w dali

świat dziecięcych twoich dni...

Nie skakanka, małe autko

w twych marzeniach teraz tkwi.

 

 

Komputery i tablety - 

oto dzisiaj młodych świat.

Chcesz być duży, nowoczesny,

chociaż masz niewiele lat.

 

W kąt zabawki i wspomnienia!

Niechaj żyje słodkie dziś!

A... ten ktoś... tak kiedyś ważny...

Twój malutki, stary miś?

 

On gdzieś siedzi za poduchą

i wspomina tamte dni,

kiedy był ci bardzo bliski...

Z żalu roni smutne łzy...

 

Więc go przytul, daj całusa,

bo ten misiu dobrze wie,

że choć świat się zmieni bardzo,

on przenigdy nie pomyśli,

by opuścić kiedyś cię...

 

Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia otulił nas w listopadowy poranek nie tylko pluszakami, które przynieślismy do szkoły, ale także uśmiechniętymi wspomnieniami z dzieciństwa. Rozmowy o historii naszych maskotek, wierności  wobec nich i chwilach, gdy z nimi zasypiamy, ukazały, że nie wstydzimy się uczuć i mamy odwagę o nich mówić. To bezcenna "lekcja" otwartości, radości i poczucia małej wspólnoty. Misie, misiaki, misiaczki były z nas bardzo dumne...

Z misiowym pozdrowieniem - Marzena Olter - Władyszewska

ZAJĘCIA W TERENIE - KLASA IV B

 

EKOLOGICZNY POKAZ MODY

KLASA VI C NA WARSZTATACH
"ŻOŁNIERSKA DOLA"
W MUZEUM II WOJNY ŚWIATOWEJ

KOLOROWY ZAWRÓT GŁOWY,

CZYLI ZDROWO I WESOŁO

KLASA III A

BAJKOWE JASEŁKA

 

WIELKI FINAŁ AKCJI
TRZEBA MARZYĆ TRWA!

 

ANDRZEJKI 2014

27 listopada 2014 r - wierni tradycji - uniowie klas IV - VI obchodzili andrzejki, zwane też jędrzejkami lub jędrzejówkami. Niewątpliwą atrakcję wieczoru stanowił nastrojowy salon wróżb, przygotowany przez Panią Jolantę Brałkowską oraz Panią Izabelę Siwiak. Uczennice i uczniowie, przebrani za wróżbitów, czarnoksiężników,   czarodziei, przepowiadali  wszystkim  chętnym przyszłość.  Wystarczyło  zamknąć  oczy i zdać się na tajemny, nieprzewidywalny los...Magia kostiumów, feeria barw i dyskretna muzyka pozwalały przenieść się w świat uczuć, intuicji, pełnych nadziei oddechów serca... Nie brakowało sytuacji bardzo zabawnych i zaskakujacych - czytelnię często wypełniał radosny śmiech. Strawę duchową nasi podopieczni przeplatali słodkim poczęstunkiem oraz tańcami.  Cieszy   nas,  że w starszej grupie wiekowej uczniowie dobrze się czują i   świetnie   odnajdują   na obszarze edukacji i zabawy. "Święty   Andrzej wróży  szczęście..." Kto   wie,   może   niektóre z tegorocznych wróżb komuś się spełnią...? Jeśli bylyby spełnieniem marzeń - cieszymy się już teraz!

Marzena Olter - Władyszewska

ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI
I PRAW AUTORSKICH

SPOTKANIE Z AUTORKĄ "OPOWIEŚCI MAGICZNEGO TRÓJMIASTA"

WIZYTA STUDYJNA -
GOŚCIE ZE SZWECJI
W PROGACH NASZEJ SZKOŁY

KLASA VI C

W CENTRUM EKSPERYMENT

DZIEŃ BABCI I DZIADKA
- ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY 0B

zadzwoń do nas

 (58) 347 72 12 

adres: 

80-419 Gdańsk, ul. Lilli Wenedy 19

© 2014 by JB

Strona dumnie wspierana przez Wix.com

Szanowna Użytkowniczko, szanowny Użytkowniku

Uprzejmie informujemy, że tworząc i administrując strony internetowe Szkoła Podstawowa nr 24 im. Gustawa Morcinka z siedzibą w Gdańsku używa technologii służących do zbierania i przetwarzania danych osobowych tylko i wyłącznie w celu analizowania ruchu  na stronach  i w Internecie.  Szkoła  Podstawowa  nr 24 w Gdańsku nie personalizuje wyświetlanych treści. Realizując rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady Unii Europejskiej 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) uprzejmie informujemy, że do przetwarzania wykorzystywane będą następujące dane: adres IP twojego urządzenia, adres URL żądania, nazwa domeny, identyfikator urządzenia, typ przeglądarki, język przeglądarki, liczba kliknięć, ilość czasu spędzonego na poszczególnych stronach, data i godzina korzystania z serwisu, typ i wersja systemu operacyjnego, dane zbierane w dziennikach serwera, a także inne podobne informacje.

Administratorem danych będzie Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 24 im. Gustawa Morcinka, 80-819 Gdańsk, ul. Lilli Wenedy 19, zaś podmiotem przetwarzającym dane będzie Szkoła Podstawowa nr 24 im. Gustawa Morcinka, ul. Lilli Wenedy 19, 80-419 Gdańsk.


Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Jeśli nie wyrażasz zgody, kliknij link „Nie wyrażam zgody”. Klikając link „przejdź do serwisu” zgadzasz się na postanowienia zawarte powyżej. W każdym momencie możesz wycofać zgodę wysyłać maila na adres gdansksp24@gmail.com w tytule wpisując „wycofanie zgody”.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now