GALERIA
rok szkolny 2014/2015
ROZDANIE
DYPLOMÓW
I NAGRÓD
MIĘDZYSZKOLNY KONKURS EKOLOGICZNO
- PRZYRODNICZY
"ROWEROWY MAJ" -
I C
"ROWEROWY MAJ"
- WIELKI FINAŁ
EGZAMIN
NA KARTĘ ROWEROWĄ
LEKCJA PRZYRODY
W KLASIE VB
FOTORELACJA
Z KAMPANII "ROWEROWY MAJ"
"BAŁTYCKI FESTIWAL
NAUKI i VI A"
DZIEŃ DZIECKA
KLAS 0 - IIII
SPOTKANIE MŁODSZEJ GRUPY WIEKOWEJ
"MAJOWE KARTKI Z KALENDARZA"
UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015
LEKCJA PRZYRODY
W SP 24
ROZDANIE DYPLOMÓW I NAGRÓD
1 CZERWCA 2015 - DZIEŃ DZIECKA
W SP 24
KLASA III A NA LEKCJI POŚWIĘCONEJ "NIEZWYKŁYM BUDOWLOM"
SYMBOLE
NARODOWE POLSKI
I JEJ EUROPEJSKICH
SĄSIADÓW
KLASA IV A NA SPOTKANIUAUTORSKIM
"MAJOWE KARTKI Z KALENDARZA"
POKAZ PARKOUR
TYDZIEŃ WITAMIN
KLASY 0-III




POKAZY TANECZNE
- FALA








DZIEŃ CHŁOPAKA
- KLASA IA



WF - STRZYŻA - IV A
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
- WSPÓLNE ŚWIĘTOWANIE








TYDZIEŃ WITAMIN
- KLASA IB




WF - STRZYŻA - VI A




PIERWSZE
ZAJĘCIA PARKOUR W SP24




POKAZY TANECZNE - FALA




DZIEŃ Z GRUPY
"0" A i I C
PIERWSZA POMOC




FINAŁ BIEGÓW
PRZEŁAJOWYCH


ZAJĘCIA W-F W TERENIE
KLASA VI B




MAŁY, WIELKI ŚWIAT.
DZIĘKUJEMY WAM RODZICE!




KLASA III a NA WESTERPLATTE
6 maja klasa III a udała się na Westerplatte, gdzie wzięła udział w grze edukacyjnej „Westerplatte - znajdź klucz do historii!" przygotowanej przez Muzeum II Wojny Światowej. Uczestnicząc w tej grze uczniowie w zespołach wykonywali poszczególne zadania dotyczące wojennej historii półwyspu. Pomagała im w tym grupa rekonstrukcyjna, ubrana w stroje historyczne. Dodatkową atrakcją był również przejazd drezyną historyczną trasą kolejową na terenie dawnej Wojskowej Składnicy Tranzytowej. Na koniec wszyscy uczestnicy otrzymali miłe upominki.
PREMIERA W SP 24!
RADEK KONTRA ANTYEKOLINA - sztuka od początku do końca stworzona przez uczniów
We wtorek 12 maja odbył się przedpremierowy pokaz dla rodziców, a w środę - 13 maja - niemal cała szkoła, zarówno uczniowie, jak i nauczyciele mieli niepowtarzalną okazję zobaczyć autorskie przedstawienie uczniów klasy VI C. Kornelia Leoniuk napisała scenariusz, oprawą muzyczną zajęła się Ania Gryboś, scenografią - Ania Gryboś, Julka Sobol i Marta Opalińska, a pozostali uczniowie odgrywali role mieszkańców baśniowego lasu. W postaci tytułowe wcielili się Radek Sikora i Monika Gołębiowska. Przedstawienie spotkało się z entuzjastycznym przyjęciem, zwłaszcza u młodszej części widowni (były nawet bisy!). Najwięcej oklasków zebrał Kacper Markiewicz w roli sympatycznej wiewiórki.
Kochani, możecie być z siebie dumni!
Anna Chyla
ROWEROWY MAJ
W dniach od 4 do 29 maja w naszej szkole trwa KAMPANIA ROEWROWY MAJ. Piękna pogoda zachęca uczniów do przyjeżdżania do szkoły na rowerach, rolkach, deskorolkach, hulajnogach. Rowerów przed szkołą z każdym dniem przybywa, a uczniowie rywalizują o tytuł: „Najbardziej rowerowej klasy w szkole”, o nagrody indywidualne i główną nagrodę dla szkoły, jaką jest zadaszony parking rowerowy. Plakaty i książeczki zapełniają się kolorowymi naklejkami. A uczniowie po zajęciach mogą zajechać do BIOWAY na pyszny kompot.
Kampania promuje zdrowy styl życia wśród uczniów i ich rodziców. Jednocześnie zachęca do bezpiecznej jazdy na rowerze, rolkach, deskorolkach i hulajnogach.
17,5 tys. uczniów z 48 gdańskich podstawówek i 20 przedszkoli będzie rywalizować o nagrody w kampanii „Rowerowy Maj”. Jest to 4 razy więcej niż w ubiegłym roku!!!
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015
"Znowu razem..." - tymi słowami zaakcentowaliśmy nowy roku szkolny 2014/15. Od 1 września rozpoczynamy wspólną naukę i zabawę, ale w nieco innym składzie. Funkcję Dyrektora SP24 pełni od tego roku Pani mgr Bożena Zgłobicka, wicedyrektora - Pani mgr Małgorzata Dzieniszewska. Wśród nas pojawiły się najmłodsze dzieci w kl. 0 A i 0 B, nowi uczniowie w klasach starszych, nasze edukacyjne szeregi zasilili nowi nauczyciele i pracownicy szkoły.
Powitania, pożegnania, odejścia i powroty... Zmiana, inność, oczekiwanie - to tak, jak w życiu. Ale przecież szkoła jest małym zwierciadłem tego właśnie, co dzieje się w życiu każdego z nas. Ważne, że jesteśmy razem. Bo wtedy, możemy więcej i piękniej.
Marzena Olter-Władyszewska








OKAZJA TO NIE BYLE JAKA - ŚWIĘTUJEMY DZIEŃ CHŁOPAKA!
30 września 2014r. uczniowie kl. IV - VI bawili się na pierwszej w tym roku szkolnym dyskotece. Okazją do jej zorganizowania był Dzień Chłopca. Tańce, tupanie, okrzyki, ale także - dedykacje muzyczne, rozmowy, słodkości - oto, czym wypełnione było popołudnie i wczesny wieczór naszych wychowanków. Dorośli - wychowawcy i rodzice - spełniali funkcje: pocieszyciela (bo on nie zatańczył...), ochładzacza (wody, proszę, wody...), doradcy (spróbuj, może nie odmówi i zatańczy..), poszukiwacza (gdzież moja kurtka się zapodziała?) i wiele innych. Dostrzegliśmy eleganckie, oryginalne, czasem - fantazyjne stroje uczniów, z radością patrzyliśmy na ich umiejętności taneczne. Wybiła 19.30 i zmęczeni, ale zadowoleni, uczniowie powędrowali do domu.
Do zobaczenia na zabawie andrzejkowej!
Marzena Olter-Władyszewska
SAMORZĄD UCZNIOWSKI W SP24 JUŻ W NOWYM SKŁADZIE!
26 września 2014r. uczniowie naszej szkoły uczyli się samorządności, czyli - bycia odpowiedzialnym. Tego dnia wybierali Zarząd Samorządu Uczniowskiego SP24. Kandydaci - po jednym reprezentancie z klasy - dokonali autoprezentacji oraz odpowiadali na pytania wyborców.
Po zapoznaniu się z instrukcją, odebraniu karty do głosowania (potwierdzenie własnoręcznym podpisem!) i zaznaczeniu wybranego przez siebie kandydata, uczniowie wrzucali swój głos do urny wyborczej. Nad prawidłowym przebiegiem wyborów czuwały: uczennica kl. VI a - Laura Skowrońska oraz opiekun SU - Marzena Olter - Władyszewska.
Wyniki przedstawiają się następująco:
Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego: Jakub Walczak kl. VI a
Zastępca Przewodniczącego: Dominik Witczak kl. VI c
Sekretarze: Julia Trzcińska kl. V a, Zofia Chumowicz kl. V b
Sekcja dekoracyjna: Dorota Czerwińska kl. IVa, Noemi Hryniewicz kl. IVb
Będziemy z uwagą przyglądać się działalności Zarządu SU oraz cieszyć się ze zrealizowanych planów i obietnic wyborczych!
Marzena Olter-Władyszewska




SPACER PO OGRÓDKACH - ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY 0A ORAZ KLASA IC
29 września dzieci oddziału przedszkolnego 0A i uczniowie klasy I C udali się na spacer po ogródkach działkowych. Celem wycieczki była obserwacja zmian zachodzących w przyrodzie jesienią. Dzięki uprzejmości działkowców dzieci mogły zobaczyć dojrzewające jesienią owoce i warzywa w naturalnym środowisku. Pogoda nam sprzyjała, wróciliśmy bardzo zadowoleni i pełni wrażeń.
Violetta Wieczorek, Joanna Kostyk








14 PAŹDZIERNIKA
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
Drogi Nauczycielu...
Niech Twoje słowa tworzą ścieżki,
po których stąpać zechcą młode umysły.
Niech przekazywana wiedza
i doświadczenie staną się drogowskazami życia.
Niech mądrość zaklęta w kaganku
– rozświetla dni smutne i pochmurne,
a ciepło płynące z serca, otula w chwilach niepewności.
Niech czas spędzony z Tobą zawsze przywołuje uśmiech na twarzy,
a westchnienie tęsknoty niczym zefirek przenosi nasiona wiedzy w nowe przestrzenie.
Zaszczytem bowiem jest być Tym,
kto na straży edukacji stoi
i zawsze człowiekiem pozostaje…
(JB)
Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 24
w Gdańsku
EUROPEJSKIE
CENTRUM SOLIDARNOŚCI
- WYCIECZKA KLASY IV B




WYCIECZKA
KLASY III A I III B
DO OTOMINA
KRÓLESTWO SZKOŁOLANDII 24
ZAJĘCIA W-F W TERENIE
KLASA IV B
MISTRZOSTWA GDAŃSKA
- UNIHOKEJ DZIEWCZĄT
- ELIMINACJE
















OD PRZEDSZKOLAKA DO PIERWSZOKLASISTY - ŚLUBOWANIE/PASOWANIE NA UCZNIA SP24




KONCERT PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH
KLASY O-III




KONCERT PIEŚNI
PATRIOTYCZNYCH
KLASY IV-VI




KONKURS JESIEŃ




UNIHOKEJ CHŁOPCÓW
KLASA V-VI




QUIZ
HISTORYCZNY








KLASA VI I HISTORIA PRZEDWOJENNEGO WRZESZCZA
Wrzeszcz – Polenhof, polska dzielnica przed wojną. Jej sercem był kościół św. Stanisława, powstały z ujeżdżalni koni dzięki staraniom ks. Bronisława Komorowskiego. O jego historii, a także losach błogosławionego ks. Komorowskiego, opowiadał ks. proboszcz Zbigniew Cichon, podczas wizyty uczniów naszej szkoły w przykościelnej Sali Tradycji. Potem uczniowie klasy VIC, pod opieką p. Anny Chyli i p. Agnieszki Kosko-Hołowczyc, udali się na Cmentarz Ofiar Hitleryzmu na Zaspie, by zapalić znicze pod pomnikami obrońców Poczty Polskiej w Wolnym Mieście Gdańsku. Poza okolicznościami obrony poczty, pani Agnieszka przybliżyła nam dwie postaci. Pierwsza z nich to Konrad Gudewski, który zajmował się konspiracyjnymi przygotowaniami do obrony i był jej dowódcą. Druga natomiast to I dziecięca ofiara II wojny światowej, zmarła na skutek oparzeń dziesięcioletnia Erwina Barzychowska. Minutą ciszy uczciliśmy pamięć wszystkich ofiar niemieckich nazistów.
Anna Chyla
MATEMATYKA I SPORT
W dniu 06.11.2014r uczniowie z klas VI uczestniczyli w drużynowym konkursie "Matematyka i Sport" organizowanym przez Gimnazjum nr 26 w Gdańsku.
Reprezentację Szkoły Podstawowej nr 24 tworzyli: Kornelia Leoniuk, Mikołaj Wierszyło, Jan Staszak, Juliusz Banecki. Po rywalizacji w zadaniach sportowych i matematycznych nasza drużyna zajęła 2 miejsce wśród 16 obecnych reprezentacji wszystkich szkół. W rankingu placówek publicznych zajęliśmy 1 miejsce.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Ewa Karczewska, Małgorzata Dzieniszewska








MUZEUM BURSZTYNU
Co można zrobić z bursztynu? Biżuterię, szachy, sztućce, ołtarzyki, ale też – owoce, drzewa, obrazy, a nawet – okulary, radio i... gitarę. Nie wspominając o „pomocy dydaktycznej” przedstawiającej cykl życia motyla...
Uczniowie klas VI B i VI C oraz ich opiekunowie, p. Anna Chyla, p. Anna Langowska i p. Magdalena Bojarowska mieli okazję zobaczyć wszystkie te misternie zrobione i zapierające dech w piersiach przedmioty w Muzeum Bursztynu, mieszczącym się w Zespole Przedbramia ulicy Długiej. Mogli podziwiać też wspaniałe okazy skamieniałej żywicy uformowane przez naturę, o niezwykłej kolorystyce, kształcie, a także „zawartości” w postaci inkluzji.
Bursztynowe arcydzieła budziły taki zachwyt, że kto tylko mógł, uwieczniał je za pomocą aparatu fotograficznego w komórce. Co widać na załączonych zdjęciach...
Anna Chyla
MUZEUM NARODOWE ODDZIAŁ SZTUKI DAWNEJ
W dniu 14 listopada klasy 4A i 4B wraz z opiekunami p. Ewą Karczewską, A. Szymanowską i P. M. Kamińskim odwiedziły Muzeum Narodowe oddział Sztuki Dawnej. W muzeum mieszczącym się w dawnym klasztorze franciszkańskim uczniowie zapoznali się z najsławniejszym i jednym z dwóch najbardziej cennych (obok "Damy z łasiczką" Leonarda da Vinci) obrazów "Sąd ostateczny" Hansa Memlinga. Dzieci obejrzały i oceniły w formie pisemnej wypowiedzi najcenniejszy w Polsce zbiór ceramiki, gromadzonej przez gdańszczan od XV wieku. Wyprawa zakończyła się Krótkim spacerem po uliczkach starego Gdańska.
Anna Szymanowska








CENTRALNE MUZEUM MORSKIE
W dniu 18 listopada klasa 4A uczestniczyła w lekcji muzealnej ze zwiedzaniem interaktywnym realizowanej przez Centralne Muzeum Morskie. Temat lekcji: "Tam, gdzie dowodzi kapitan". Uczniowie poznali typy statków oraz funkcje pracujacej na mostku kapitańskim załogi floty handlowej i marynarki wojennej. Drugą część zajęć stanowiło interaktywne poznawanie różnych detali życia na morzu: załadunki towarów, tajniki łaczności i nawigacji morskiej, sterownie itd.
Anna Szymanowska
X WOJEWÓDZKI KONKURS POETYCKI "W PAŁACU SŁÓW"
Miło mi poinformować, że uczennica klasy V a - Aleksandra Scharner zajęła III miejsce i została laureatką jubileuszowego X Wojewódzkiego Konkursu Poetyckiego: "W Pałacu Słów". 12 listopada 2014 r. w Pałacu Młodzieży w Gdańsku - organizatora zmagań literackich - Ola odebrała dyplom i nagrodę książkową oraz wysłuchała interpretacji jednego ze swoich tekstów. Sukces Oli cieszy tym bardziej, że - jak poinformowała Barbara Piórkowska, przewodniczaca jury - na konkurs nadesłano 97 wierszy (!).
Olu! Cieszę się, że jest wśród nas młoda poetka... Gratuluję serdecznie!
Marzena Olter - Władyszewska








DZIEŃ MISIA
Misiowa wierność
Powolutku znika w dali
świat dziecięcych twoich dni...
Nie skakanka, małe autko
w twych marzeniach teraz tkwi.
Komputery i tablety -
oto dzisiaj młodych świat.
Chcesz być duży, nowoczesny,
chociaż masz niewiele lat.
W kąt zabawki i wspomnienia!
Niechaj żyje słodkie dziś!
A... ten ktoś... tak kiedyś ważny...
Twój malutki, stary miś?
On gdzieś siedzi za poduchą
i wspomina tamte dni,
kiedy był ci bardzo bliski...
Z żalu roni smutne łzy...
Więc go przytul, daj całusa,
bo ten misiu dobrze wie,
że choć świat się zmieni bardzo,
on przenigdy nie pomyśli,
by opuścić kiedyś cię...
Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia otulił nas w listopadowy poranek nie tylko pluszakami, które przynieślismy do szkoły, ale także uśmiechniętymi wspomnieniami z dzieciństwa. Rozmowy o historii naszych maskotek, wierności wobec nich i chwilach, gdy z nimi zasypiamy, ukazały, że nie wstydzimy się uczuć i mamy odwagę o nich mówić. To bezcenna "lekcja" otwartości, radości i poczucia małej wspólnoty. Misie, misiaki, misiaczki były z nas bardzo dumne...
Z misiowym pozdrowieniem - Marzena Olter - Władyszewska
ZAJĘCIA W TERENIE - KLASA IV B




EKOLOGICZNY POKAZ MODY
KLASA VI C NA WARSZTATACH
"ŻOŁNIERSKA DOLA"
W MUZEUM II WOJNY ŚWIATOWEJ
KOLOROWY ZAWRÓT GŁOWY,
CZYLI ZDROWO I WESOŁO






KLASA III A
BAJKOWE JASEŁKA




WIELKI FINAŁ AKCJI
TRZEBA MARZYĆ TRWA!




ANDRZEJKI 2014
27 listopada 2014 r - wierni tradycji - uniowie klas IV - VI obchodzili andrzejki, zwane też jędrzejkami lub jędrzejówkami. Niewątpliwą atrakcję wieczoru stanowił nastrojowy salon wróżb, przygotowany przez Panią Jolantę Brałkowską oraz Panią Izabelę Siwiak. Uczennice i uczniowie, przebrani za wróżbitów, czarnoksiężników, czarodziei, przepowiadali wszystkim chętnym przyszłość. Wystarczyło zamknąć oczy i zdać się na tajemny, nieprzewidywalny los...Magia kostiumów, feeria barw i dyskretna muzyka pozwalały przenieść się w świat uczuć, intuicji, pełnych nadziei oddechów serca... Nie brakowało sytuacji bardzo zabawnych i zaskakujacych - czytelnię często wypełniał radosny śmiech. Strawę duchową nasi podopieczni przeplatali słodkim poczęstunkiem oraz tańcami. Cieszy nas, że w starszej grupie wiekowej uczniowie dobrze się czują i świetnie odnajdują na obszarze edukacji i zabawy. "Święty Andrzej wróży szczęście..." Kto wie, może niektóre z tegorocznych wróżb komuś się spełnią...? Jeśli bylyby spełnieniem marzeń - cieszymy się już teraz!
Marzena Olter - Władyszewska




ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI
I PRAW AUTORSKICH
SPOTKANIE Z AUTORKĄ "OPOWIEŚCI MAGICZNEGO TRÓJMIASTA"
WIZYTA STUDYJNA -
GOŚCIE ZE SZWECJI
W PROGACH NASZEJ SZKOŁY
KLASA VI C
W CENTRUM EKSPERYMENT
DZIEŃ BABCI I DZIADKA
- ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY 0B







