OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW

 

rok szkolny 2015/2016

KONKURS "NAJPIĘKNIEJSZY WIANEK ŚWIĘTOJAŃSKI"

Międzyklasowy Konkurs "Najpiękniejszy Wianek Świętojański" rozstrzygnięty!!!
Wszyscy uczestnicy zdobyli pierwsze miejsce!!! Otrzymali pamiątkowe dyplomy i jeszcze "coś słodkiego" :) Dziękujemy za udział w konkursie, w szczególności wychowawcom klas:  O A  oraz I B, którzy zmobilizowali uczniów (i rodziców) i wykonali wianki wspólnie, co było naszym głównym zamierzeniem!!! 
                                                                     Ewa Kołodziej, Karolina Łoś
                                                                                 Gratulujemy!!!

KONKURS LINGWISTYCZNY "SŁOWA BEZ GRANIC"

25 maja 2016 reprezentacja szkoły wyruszyła do sąsiadów, Szkoły Podstawowej nr 49, aby  wziąć  udział w drugiej już edycji międzyszkolnego konkursu lingwistycznego SŁOWA BEZ GRANIC. Zadania z języka polskiego i angielskiego okazały się łatwym orzechem do zgryzienia dla uczennic 6a, które zadobyły największą ilość punktów. 
Miejsce I - Alicja Jakubik
Miejsce II - Aleksandra Scharner 
                                                                                 Gratulujemy!!!

WYNIKI SPRAWDZIANU SZÓSTOKLASISTÓW

Serdecznie gratulujemy uczniom klas szóstych osiągniętego wyniku "Sprawdzianu Szóstoklasisty". Warto zaznaczyć,  iż uzyskane z każdego przedmiotu noty - przekraczają o co najmniej 10%  średnią  województwa pomorskiego. Brawo!

Gratulujemy również nauczycielom, którzy przez całą drogę edukacyjną przygotowywali uczniów klas szóstych do pierwszego w życiu egzaminu zewnętrznego. Gratulujemy rodzicom wytrwałości i cierpliwości we wsparciu pociech na drodze zdobywania wiedzy.

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY - "LOGICZNA MATEMATYKA"

Dominik Pawlicki z klasy VI b - I miejsce
Jan Borowski z klasy VI b - II miejsce 
w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym "Logiczna Matematyka".
Laureatom i uczennicy Julii Kolerskiej z VI b serdecznie gratulujemy!

Sukcesy      uczennic   SP   24   w   VII    Wojewódzkim     Konkursie    Literackim "Pod ojczystym niebem":


Aleksandra Scharner  kl. VI a - laureatka II miejsce
Wiktoria Langowska   kl. V a - wyróżnienie
Aleksandra Scharner Kl. VI a - wyróżnienie przedstawicieli Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej 
                              Laureatkom serdecznie gratuluję.
                                                                               Marzena Olter

Barbara Dubowik z klasy  VI a zajęła II miejsca
w VI Wojewódzkim Konkursie Czytania ze Zrozumieniem "Czytam - Rozumiem - Wiem".

Serdecznie gratulujemy Laureatce!

"ROWEROWY MAJ NA KOSZULCE"

Serdecznie gratulujemy Dominice Grodzińskiej z klasy II b, która 10 maja odebrała nagrodę za uzyskanie II miejsca w konkursie plastycznym "Rowerowy maj na koszulce". Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w Europejskim Centrum Solidaności.

We wtorek 26 kwietnia odbył się drugi etap Szkolnego Konkursu "Wiosna w piosence". Wiosenne piosenki zaśpiewało dla nas 8 solistów, a występom bacznie przyglądała się komisja i Pani Dyrektor! 
Komisja wyłoniła trzy najpiękniejsze wykonania: 
I miejsce Zosia Pior-Kucińska, 
II miejsce Antonina Nurzyńska,
III miejsce Noemi Hryniewicz
Wszyscy zaśpiewali przepięknie i każdy został nagrodzony książką!
                                                                                               GRATULUJEMY!!!

Magdalena Stachowicz z klasy VI a w Wojewódzkim Konkursie Plastyczno - Językowym pt. „Pomoc dydaktyczna do nauki języka niemieckiego, czyli nauka przez zabawę“ zdobyła III miejsce!!!
Dla Madzi serdeczne gratulacje! :)
Madzia, du bist die BESTE! - Deine Deutschlehrerin Agnieszka Kosko-Hołowczyc

12  kwietnia  2016 r.   odbył   się   w  naszej szkole II Wojewódzki Konkurs dla uczniów klas czwartych "Matematyka  na  co dzień" pod honorowym patronatem Pomorskiego Kuratora  Oświaty. Zmaganiom  matematycznym  towarzyszyły  konkurencje sportowe i niezwykła zabawa. Doskonałym podsumowaniem konkursu było przedstawienie przygotowane przez uczniów z klasy III b oraz panie W. Jasińską i I. Arczykowską -Gumienną, które potwierdziło nasze przypuszczenia, że matematyki warto się uczyć! 

Wyniki przedstawiają się nastepujaco:

I miejsce   - uczniowie z SP w Bojanie
II miejsce  - uczniowie z SP 24 w Gdańsku
III miejsce - uczniowie z SP STO w Gdańsku
IV miejsce  - uczniowie z SP w Leźnie
V miejsce   - uczniowie z SP 8 w Gdańsku
VI miejsce  - uczniowei z SP Pozytywna w Gdańsku                   Gratulujemy!!!

Serdecznie  dziękujemy wszystkim  tym,  którzy  przyczynili   się  do uświetnienia konkursu, a w szczególności uczniom z klasy V b i VI b za okazaną pomoc przy organizacji konkursu.
                                                                         

                                                         Organizatorzy konkursu
                                M. Dzieniszewska, E. Karczewska, M. Bojarowska, A. Piernicka
                                                                                                                      Zobacz więcej...

Nie wszystkim naszym tegorocznym szóstoklasistom sprawdzian po szkole podstawowej zakłócił spokój ducha... Jaś Borowski był spokojny o swój wynik, ponieważ jest laureatem Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego dla uczniów szkół podstawowych województwa pomorskiego. Uzyskał 80 % punktów.

Serdecznie gratulujemy Laureatowi!

                                                                          Ewa Karczewska                                                         

31 marca reprezentacja uczniów klas V naszej szkoły w składzie: Dominika Szymczak, Agata Mielnikow, Adam Czajkowski wzięła udział w rejonowym etapie Wojewódzkiego konkursu dla klas V Matematyka z Przyrodą. Dzielnie rozwiązując zadania z obu przedmiotów   uzyskali   zaszczytne   1   miejsce.   Czekamy teraz na etap wojewódzki i trzymamy kciuki za jak najlepszy wynik.

                                                      Ewa Karczewska, Agnieszka Przybylska                                                            

ORTOBYKI - POKONANE!

Miło  mi   poinformować,   że   uczennica   kl   VI a  -  Aleksandra Scharner zajęła III miejsce  w  VI Wojewódzki Konkursie Ortograficznym: "Torreador,   czyli   walka z ortobykami" pod hasłem: "Superbohater, który się waha". Ola świetnie poradziła sobie z wyjątkowo trudnym w tym roku dyktandem oraz testem sprawdzającym znajomość zasad ortograficznych. Razem ze swoją siostrą ułożyła i odegrała zabawną scenkę    "Ortosiostra".    Dziewczynki     zebrały    gromkie    brawa   jury   oraz    publiczności. W wyprawie do Gdyni towarzyszyła nam mama konkursowiczek - Pani Mariola Scharner (na zdjęciu...   w środku).   Dopisywały  nam  - jak wdać - humory, a radość z sukcesu Oli była ogromna.

Serdecznie gratuluję Laureatce, Mariance - pięknie dziękuję za współpracę.
                                                                        Marzena Olter - Władyszewska

 

                                                                                                                                                                                                                                                                 Zobacz więcej...

Z przyjemnością informuję, że uczennica kl. VI a Aleksandra Scharner została wyróżniona w konkursie informatyczno - historycznym "Gdańsk i jego zabytki".                                                                                   

                                                                                Gratulujemy lauretce!

 

Wyniki konkursu plastycznego „Rowerowy Maj na koszulce”

 

Uczennica kl. II b Dominika Grodzińska uzyskała II miejsce w kategorii klas 0 – III.

Laureaci  I miejsca otrzymają koszulkę z nadrukiem swojej pracy, natomiast autorzy wszystkich wyróżnionych prac otrzymają nagrody w postaci sprzętu sportowego. Nagrody zostaną  wręczone 10 maja 2016 r. podczas VII Kongresu Mobilności Aktywnej, który odbędzie się w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku.

                                                                         Gratulujemy lauretce!

Zapraszamy do odwiedzenia galerii z nadesłanymi do konkursu pracami: http://rowerowygdansk.pl/start,164,26.html

Jan Borowski zajął II miejsce w międzyszkolnym konkursie matematycznym "Liga matematyczna". Serdeczne gratulacje!

Uczennica klasy Vb Dominika Szymczak zajęła I miejsce w województwie pomorskim, a tym samym 3 miejsce w kraju w ogólnoploskim konkursie matematycznym MAT. Serdeczne gratulacje !!!!

Wielki sukces! Jan Borowski, uczeń klasy VI jest laureatem Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego dla klas IV - VI organizowanego przez Pomorskiego Kuratora Oświaty, natomiast Dominik Pawlicki otrzymał tytuł finalisty w tymże konkursie. Serdeczne gratulacje!

Wyniki konkursu czytelniczego - „ Najpiękniejsze baśnie i legendy polskie”

Uczniowie  naszej szkoły:  Dominika  Szymczak   (kl.  V b),   Jan   Borowski   (kl. VI b) i Dominik Pawlicki (kl. VI b) zajęli II miejsce w klasyfikacji zespołowej w kategorii klas IV - VI szkoły podstawowej w X Wojewódzkim Konkursie Matematyczne Ścieżki po Polsce. Konkurs zorganizowało Stowarzyszenie Miłośników Polskiej Tradycji orza ZNP Oddział Gdańsk.

 

Serdecznie gratulujemy uczniom oraz p. Ewie Karczewskiej (nauczyciel matematyki).

WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO
"W ZIMOWO - ŚWIĄTECZNYM NASTOJU"

27 stycznia 2016 r. odbył się szkolny konkurs recytatorski „W zimowo – świątecznym nastroju”. W konkursie wzięło udział 17 uczniów z klas I – III. Jury w składzie:
Agnieszka    Przybylska,    Anna   Szymanowska,    Izabela  Siwiak  przyznało  nagrody i wyróżnienia w dwóch kategoriach wiekowych. 

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodką niespodziankę, laureaci – nagrody książkowe.

Kategoria – klasy I

I miejsce                     Marcelina Janulewicz             kl. I b

II miejsce                    Kalina Jezierska                   kl. I b

III miejsce                   Hubert Karolewski                kl. I a

III miejsce                   Adelajda Staszak                 kl. I d

Wyróżnienie:

Szymon Harasymiuk                                              kl. I c

Sandra Czaplińska                                                  kl. I b

Julia Borowska                                                       kl. I b

Kategoria – klasy II – III

I miejsce                     Szymon Radosz                   kl. II a

I miejsce                     Cyprian Piotrowski                 kl. II a

II miejsce                    Magdalena Sulma                 kl. II b

III miejsce                   Weronika Wośko                  kl. III b

Wyróżnienie:

Iga Argasińska                                                      kl. II a

Oliwia Brennenstuhl                                                 kl. II b

Karol Masztalerz                                                     kl. II b

Julia Wojciechowska                                                kl. II c

Zofia Żbikowska                                                      kl. III a

Zofia Stankiewicz                                                    kl. III b

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu, ich rodzicom

i wychowawcom za przygotowanie uczniów do konkursu.

                                                                                Anna Szymanowska

                                                                                Izabela Siwiak

WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO  „EKO – BOMBKA”

 

W listopadzie odbył się szkolny konkurs plastyczny "Eko - bombka". Zgłoszonych zostało 26 prac.  Wszystkie projekty zostały wykonane wg założeń konkursu. Bombki są  przepiękne:  kolorowe,  wykonane  z  różnorodnych  materiałów i zdobią choinkę na I piętrze.

Wszystkim uczestnikom i laureatom serdecznie gratulujemy!

 

                                                                            zobacz więcej...

20 listopada odebraliśmy nagrody w konkursie plastycznym "Gdańsk miastem przyjaznym dla niepełnosprawnych".   Wyróżnienia   zdobyli   uczniowie   klasy   V a: Tosia Nurzyńska, Kasia Lisij, Tymon Jeleniewski i Mikołaj Niespodziany.

                                                                              zobacz więcej

Uczniowie klas VI Krzysztof Gramacki i Wojciech   Lachowicz   zajęli  I miejsce w   Finale   Mistrzostw   Gdańska   w  Badmintonie Chłopców Szkół Podstawowych oraz   II   miejsce   w   Finale   XLIV   Wojewódzkich    Igrzysk  Młodzieży Szkolnej w Badmintonie Drużynowym Chłopców.

Serdecznie gratulujemy uczniom oraz trenerom - p. Agnieszce Piernickiej
i p. Magdalenie Bojarowskiej.

                                                                              zobacz więcej

NIEZWYCIĘŻENI WIKINGOWIE Z SP24 :)

 

20 listopada 2015 r. w Szkole Podstawowej im. św. Jana de La Salle odbyła się III edycja interdyscyplinarnego konkursu pod patronatem Pomorskiego Kuratora Oświaty. Nasza reprezentacja okazała się niezwyciężona w tegorocznej tematyce konkursu, która  dotyczyła Wikingów.  Trójka  śmiałków:   Aleksandra  Scharner,   Julia   Kolerska i Jan Borowski - żeglująca w smoczych łodziach wiedzy, pozostawiła za sobą pozostałe reprezentacje   szkół  zdobywając I miejsce :)   Serdecznie gratulujemy - zwłaszcza, że konkurencje obejmowały kilka bloków tematycznych!
                                                            (fot. SP im. św. Jana de La Salle)

 

                                                                                                                                                                             Zobacz i czytaj więcej...

Uczniowie naszej szkoły zostali laureatami III Wojewódzkiego Konkursu Informatyczno - Przyrodniczego "Mój Zwierzak":

 

w kategorii klas IV - Konrad Gajewski z klasy IV b uzyskał III miejsce

 

w kategorii klas VI wyróżniona została Magdalena Stachowicz z klasy VI a.

 

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy. Laureatom serdecznie gratulujemy!

Wielki sukces uczennicy naszej szkoły!!! Olivia Ciselska z klasy I d zajęła drugie miejsce w konkursie organizowanym przez Gazetę Wyborczą Trójmiasto pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego "Pomorskie zmienia się z funduszami unijnymi - moja okolica za 10 lat".  Olivia   pod czujnym okiem rodziców i pani Karoliny z   naszej   świetlicy szkolnej   wykonała   pracę plastyczną, która   okazała   się   jedną z najlepszych   w   kategorii:   szkoły    podstawowe.   Olivia wygrała tablet Samsung Galaxy Tab  E WiFi 8 GB i grę planszową "Wsiąść   do pociągu". Gratulujemy wygranej i zachęcamy wszystkich uczniów do brania udziału w konkursach!!!

 

                                                                                               Zobacz więcej...

 

KONKURS PLASTYCZNY PT. „KAPELUSZ PANI JESIENI”

 


„ Kapelusz Pani Jesieni”
Chodzi sobie Jesień
po lesie, ogrodzie...
Rozczesuje włosy,
Przegląda się w wodzie
Rozsypuje wkoło 
liście kolorowe,
na głowę zakłada
kapelusik nowy
ustrojony w jabłko
oraz liść klonowy.(….)

 

W październiku odbył się w naszej szkole konkurs plastyczny dla klas 0 – III pt.„Kapelusz Pani Jesieni.” Zgłosiło się do nas 44 pełnych pasji projektantów. Prace były płaskie i przestrzenne, malowane, wylepiane i ozdabiane rozmaitymi materiałami. Zaprezentowano wiele ciekawych i barwnych ( jak na tę porę roku przystało) projektów. Ciężko było wybrać te najpiękniejsze, dlatego jury postanowiło przyznać dodatkowo wyróżnienia. 
Składamy serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom za zainteresowanie oraz liczny udział w konkursie.
                                                                         

SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY  „KAPELUSZ PANI JESIENI”  

                                          

Grupa wiekowa – klasy 0 – I

 

I miejsce –   Michalina Kwaśnik – 0 A

II miejsce –  Julia Bajurska – I A

                  Ania Bartniczuk – I B

                  Marcelina  Janulewicz  - I B

III miejsce – Nesajem Radziwiłowicz – 0 A

                  Jagoda Chmielewska – I A

                  Nela Drzymalska – I D

Wyróżnienia – Weronika Pelczar – I A

                   Julia Jasińska – I A

                   Małgorzata Lis – 0 B

                   Staś Pior – Kuciński – I C

                   Sara Reca – 0 A

                   Wiktoria Mitukiewicz – I B

                   Monika Bajurska – I A

                   Agnieszka Lis -     I B

                                          

Grupa wiekowa – klasy II – III

 

I miejsce –   Paweł Mysłakowski – III B

II miejsce –  Dominika Grodzińska – II B

III miejsce – Anielka Kowalik – III B

                  Kinga Filipczak – III B

Wyróżnienia  - Oliwia Kuzior – II B

                    Olivia Szymankiewicz – III A

 

                                    Renata Leszczyńska                     Jolanta Lewińska                     

                                                                                                                         

                                                                                                                            zobacz więcej...

 

Z  prawdziwą  satysfakcją  informujemy,  że  aż  5  naszych  uczniów  (w  tym  absolwentów)  otrzymało jednorazowe stypendium Prezydenta Miasta Gdańska za wybitne osiągnięcia w roku szkolnym 2014/2015, przyznawane rokrocznie uczniom szczególnie uzdolnionym. Są to:

 

Aleksandra Scharner    - kl. VI a

 

Jan Borowski                  - kl. VI b

 

Dominika Szymczak      - kl. V b

 

Mikołaj Wierszyło          - absolwent

 

Ksenia Prytuła               - absolwentka

 

 

                                               Gratulujemy naszym stypendystom i ich rodzicom!

 

SZÓSTOKLASIŚCI - JESTEŚMY Z WAS DUMNI

 

Serdecznie gratulujemy Uczniom klas szóstych znakomicie napisanego sprawdzianu zewnętrznego w roku szkolnym 2014/2015. Podobnie, jak w roku ubiegłym, wyniki Szkoły Podstawowej nr 24 są wyższe od ogólnopolskich oraz miasta Gdańska.

 

 

j. polski

 

matematyka

 

j. angielski

ogólnopolskie

 

72 %

 

60 %

 

77 %

m. Gdańsk

 

78 %

 

66 %

 

85 %

SP 24

 

80 %

 

71 %

 

86 %

Oznacza   to,   że   nasi   Wychowankowie   osiągnęli   na   sprawdzianie   zewnętrznym    bardzo   wysoki   -   8  wynik  (stanin) w 9 -stopniowej skali. Cieszymy się razem z Wami, Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych Dzieci a Nauczycielom - mądrych uczniów...

                                                            Dziękujemy i życzymy sukcesów na kolejnych etapach edukacyjnych.

zadzwoń do nas

 (58) 347 72 12 

adres: 

80-419 Gdańsk, ul. Lilli Wenedy 19

© 2014 by JB

Strona dumnie wspierana przez Wix.com

Szanowna Użytkowniczko, szanowny Użytkowniku

Uprzejmie informujemy, że tworząc i administrując strony internetowe Szkoła Podstawowa nr 24 im. Gustawa Morcinka z siedzibą w Gdańsku używa technologii służących do zbierania i przetwarzania danych osobowych tylko i wyłącznie w celu analizowania ruchu  na stronach  i w Internecie.  Szkoła  Podstawowa  nr 24 w Gdańsku nie personalizuje wyświetlanych treści. Realizując rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady Unii Europejskiej 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) uprzejmie informujemy, że do przetwarzania wykorzystywane będą następujące dane: adres IP twojego urządzenia, adres URL żądania, nazwa domeny, identyfikator urządzenia, typ przeglądarki, język przeglądarki, liczba kliknięć, ilość czasu spędzonego na poszczególnych stronach, data i godzina korzystania z serwisu, typ i wersja systemu operacyjnego, dane zbierane w dziennikach serwera, a także inne podobne informacje.

Administratorem danych będzie Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 24 im. Gustawa Morcinka, 80-819 Gdańsk, ul. Lilli Wenedy 19, zaś podmiotem przetwarzającym dane będzie Szkoła Podstawowa nr 24 im. Gustawa Morcinka, ul. Lilli Wenedy 19, 80-419 Gdańsk.


Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Jeśli nie wyrażasz zgody, kliknij link „Nie wyrażam zgody”. Klikając link „przejdź do serwisu” zgadzasz się na postanowienia zawarte powyżej. W każdym momencie możesz wycofać zgodę wysyłać maila na adres gdansksp24@gmail.com w tytule wpisując „wycofanie zgody”.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now