BIBLIOTEKA

                                                                     

PONIEDZIAŁEK    07:30 - 15:00

WTOREK            07:30 - 15:00

ŚRODA               07:30 - 15:00 

CZWARTEK         07:30 - 15:00 

PIĄTEK               07:30 - 14:00

OGÓLNOPOLSKI MARATON CZYTELNICZY

Zapraszamy do zapoznania się regulaminem i lekturami Wielkich Maratonów Czytelniczych dla poziomów klas: 2-3; 4-6; 7-8. Zapisy przyjmuje p. Anna Szymanowska do 15 września. Zapraszamy do biblioteki.

SZKOLNY KONKURS CZYTELNICZY "CZYTELMANIAK SP 24"

Zapraszamy uczniów klas III do udziału w Szkolnym Konkursie Czytelniczym o tytuł "Czytelmaniak SP 24". Zapisy
w bibliotece u p. Izabeli Siwiak.

Test "Tajemnica cyrku" ze szkolnego maratonu czytelniczego "Czytelmaniak SP 24" odbędzie się 26--27.03.2020r.

INNE AKCJE I KONKURSY

HARMONOGRAM ZWROTU PODRĘCZNIKÓW

KONKURS RECYTATORSKI

Między regałami 17 października działo się, oj działo!... Abecadło z pieca spadło…ruszyła ze stacji lokomotywa…pan Hilary znalazł swoje okulary…Bambo uciekł na drzewo…z drzewa powstał stół…jednym słowem konkurs recytatorski wierszy Juliana Tuwima dla klas 2-3: „Ciągnął dziadek rzepkę…” Wyniki są następujące:
Za piękną recytację zostały przyznane kolejno miejsca:
I miejsce – Pola Blichiewicz z 2 c
II miejsce – Milena Haas z 3 c
III miejsce – Marcel Paprota z 3c
oraz wyróżnienia dla:
Julii Surowiec z 2 b
Idy Kołodziej z 3c
Dyplomy dla wszystkich za udział oraz nagrody zostaną wręczone podczas apelu z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy.
 

 

 

MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH - PIERWSZE PODSUMOWANIA

1aMaciek.jpg

Minęła połowa października… Działania podjęte w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych przez naszą bibliotekę też są na półmetku… W tym roku wątkiem przewodnim jest twórczość poetycka Juliana Tuwima, który urodził się 125 lat temu. Między 7 a 16 października odbyły się  lekcje biblioteczne dla klas 1-3 zatytułowane: „Lokomotywa, co w jej wagonach się jeszcze mieści?...” Efekty domysłów uczniów poznamy, gdy zejdziemy na parter i powędrujemy wzdłuż ściany czytelni i biblioteki…Zapraszamy również do obejrzenia zdjęć.

Zobacz zdjęcia

 

 

TUWIMKI

W drugiej połowie października, w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, odbył się w naszej szkole Turniej Literacki Tuwimki 2019 dla uczniów klas IV-VI. Trzyosobowe drużyny z powodzeniem i zaangażowaniem startowały w rozmaitych konkurencjach. Oj, było trudno wyłonić zwycięzcę...

 

 

PODSUMOWANIE KONKURSU REDAKCYJNEGO DLA KLAS VII-VIII

Pierwsze miejsce:
- Klaudia Górczyńska z klasy 8b za recenzję dwóch książek z obszaru fantasy
- Oliwia Kubicka z 8a za recenzję „Małego Księcia”
Drugie miejsce:
- Zosia Pior–Kucińska z 8b za polecenie serii „Kroniki Archeo”
- Autor Anonimowy (czyli Olga Pęśko z 8a)
Trzecie miejsce:
- Filip Jacynowicz z 7a za recenzję „Małego Miliardera”
- Mateusz Magulski z 7a za polecenie serii o Harrym Potterze
- Marcel Wieciech z 8b za polecenie „Tomka Łebskiego”
Wyróżnienia: Jan Krzyżanowski 8b, Marika Beńska 8a, Maciej Kosznik 7a, Patryk Sadowski 7a, Marcel Szutowicz 7a.
Dyplomy zostaną wręczone podczas apelu z okazji Narodowego Święta Niepodległości, a do zapoznania się z nagrodzonymi recenzjami zapraszamy na parter - gazetka koło czytelni...

 

 

WYNIKI MARATONÓW CZYTELNICZYCH

Informujemy, że w dniu 12 maja zostały nadesłane oficjalne wyniki Wielkich Maratonów Czytelniczych realizowanych w roku szkolnym 2019/2020. Tytuły finalistek otrzymały uczestniczki każdego z konkursów:
1) na poziomie 2-3 „Spotkacie nowych przyjaciół” (VIII edycja) tytuł finalistki uzyskała: Anna Warot z klasy 3 b;
2) na poziomie 4-6 „Czytanie rozwija, czytanie wzbogaca” (XI edycja) tytuł finalistki uzyskała: Julia Kleindienst z klasy 6 b
3) na poziomie 7-8 „W lustrze książki” (IX edycja) tytuł finalistek uzyskały:
Zofia Pior-Kucińska z klasy 8 b
Oliwia Brożek z klasy 7 a
Zofia Karalus z klasy 7 a
Nagrody książkowe ufundowało Miasto Gdańsk. W przypadku osób, które uzyskały tytuł finalisty jest to zestaw dwóch książek. Sposób doręczenia nagród zostanie ogłoszony w odrębnym komunikacie. Wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy uczestnictwa. Wszystkim biorącym udział w konkursach serdecznie gratulujemy i zachęcamy do kontynuacji przygody z książką w przyszłości.

zadzwoń do nas

 (58) 347 72 12 

adres: 

80-419 Gdańsk, ul. Lilli Wenedy 19

© 2014 by JB

Strona dumnie wspierana przez Wix.com

Szanowna Użytkowniczko, szanowny Użytkowniku

Uprzejmie informujemy, że tworząc i administrując strony internetowe Szkoła Podstawowa nr 24 im. Gustawa Morcinka z siedzibą w Gdańsku używa technologii służących do zbierania i przetwarzania danych osobowych tylko i wyłącznie w celu analizowania ruchu  na stronach  i w Internecie.  Szkoła  Podstawowa  nr 24 w Gdańsku nie personalizuje wyświetlanych treści. Realizując rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady Unii Europejskiej 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) uprzejmie informujemy, że do przetwarzania wykorzystywane będą następujące dane: adres IP twojego urządzenia, adres URL żądania, nazwa domeny, identyfikator urządzenia, typ przeglądarki, język przeglądarki, liczba kliknięć, ilość czasu spędzonego na poszczególnych stronach, data i godzina korzystania z serwisu, typ i wersja systemu operacyjnego, dane zbierane w dziennikach serwera, a także inne podobne informacje.

Administratorem danych będzie Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 24 im. Gustawa Morcinka, 80-819 Gdańsk, ul. Lilli Wenedy 19, zaś podmiotem przetwarzającym dane będzie Szkoła Podstawowa nr 24 im. Gustawa Morcinka, ul. Lilli Wenedy 19, 80-419 Gdańsk.


Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Jeśli nie wyrażasz zgody, kliknij link „Nie wyrażam zgody”. Klikając link „przejdź do serwisu” zgadzasz się na postanowienia zawarte powyżej. W każdym momencie możesz wycofać zgodę wysyłać maila na adres gdansksp24@gmail.com w tytule wpisując „wycofanie zgody”.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now