WYCIECZKI SZKOLNE

KLASY V B, VI A, VI C W PRZEZACNYM GRODZIE KOPERNIKA

Dnia   22   maja   Anno   Domini   2015 Toruń  zwiedzić uradziły trzy niewiasty przemyślne: Barbara Brzozowska, Anna    Chyla    i    Monika   Dutkiewicz.    Tedy    gromadkę    swoją    tam    powiodły,    a    na    początek    - w Bunkier Wisła pognały. Bunkier ów przeszedłszy pomyślnie, obaczyliśmy gród niezwykłej piękności, a na wieżę się wspiąwszy,   z   lotu   ptaka   podziwiać   go   mogliśmy.   Następnie   młokosów naszych czekała moc pracy w Muzeum Piernika, albowiem własnoręcznie ciasto ucierali, wykrawali zeń kształty przeróżne i czekali, aż się upieką.   By   wszak   wyprawa   w  pełni   zajmującą się stała, udaliśmy się na koniec do Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa w Grębocinie. Czegóż tam nie było! Czerpanie papieru, kaligrafowanie gęsim  piórem, a nawet - ręczne drukowanie za przykładem Mistrza Gutenberga. Oj, będzie co wspominać...
                                                                                                                     Anna Chyla scripsit

KLASA VI B NA BAŁTYCKIM FESTIWALU NAUKI

22 maja uczniowie klasy VI b uczestniczyli w zajęciach na Uniwersytecie Gdańskim na Wydziale Chemii. W roli "Chemicznych detektywów" obserwowali i wykonywali reakcje chemiczne mające na celu wykrycie zanieczyszczeń w wodzie. Dowiedzieli się także, jakie istnieją rodzaje odcisków palców oraz samodzielnie zbierali odciski palców kolegów i koleżanek. Na koniec otrzymali certyfikat Chemicznych Detektywów stojących na straży bezpiecznego środowiska.

KLASA VI C NA BAŁTYCKIM FESTIWALU NAUKI

Uczniowie   klasy   VI C najpierw bawili się na PIKNIKU Z GEODEZJĄ: poznali, na czym polega praca geodety, jakim   sprzętem   się on posługuje oraz jak się tworzy mapy.   Następnie   wzięliśmy   udział   w  warsztatach CO   W   GAZIE   PISZCZY. Okazało się, że ziemia - podobnie jak człowiek, cebula i... Szrek - także ma warstwy, a wśród nich kryje się gaz. Dowiedzieliśmy się także, czym charakteryzuje się gaz łupkowy i jak go się wydobywa. Mieliśmy też okazję podziwiać wspaniałe pokazy pirotechniczne.

KLASA VI A W CENTRUM HEWELIANUM

Zegar tyka nieubłaganie odmierzając czas do rozstania, ale jeszcze razem. VI a w oczekiwaniu na zajęcia poswięcone ekologii w Hewelianum .

DZIEŃ Z GRUPY "0" A i I C

Klasy "0" a i I c odwiedziły odwiedziły ogródki działkowe. Jaka piękna wiosna!

Klasa V C w ELEWATORZE

Dnia 10 czerwca 2014 roku uczniowie klasy VC, pod opieką wychowawczyni, pani Anny Chyli, oraz pani Haliny Zawalich, mogli zmierzyć się z najwyższą ścianką wspinaczkową w Gdańsku. Niektórzy samodzielnie wspięli się na wysokość aż 19 metrów. Najszybciej dotarły tam dziewczyny! Jedne  z nich – Kornelia Leoniuk i Miriam Reca - podjęły się niecodziennego wyzwania i wspięły się na wysokość   5 piętra z opaską na oczach. W ich ślady poszedł tylko jeden chłopiec – Kacper Markiewicz. Ścianka wspinaczkowa ELEWATOR zawiera zróżnicowane partie imitujące prawdziwe zacięcia, wyżłobienia i rysy. Każdy może na niej znaleźć ścieżkę dla siebie, prostą lub zaawansowaną. Satysfakcja – nie tylko z pokonania długiej drogi w górę, ale przede wszystkim z przezwyciężenia strachu i własnej słabości – jest ogromna! 

 

Wycieczka do ZOO – klasa II a

W  poniedziałek  wybraliśmy  się  do   Ogrodu  Zoologicznego  w  Oliwie.  Na  miejsce  dojechaliśmy  tramwajem i autobusem. W zoo czekał na nas pan Robert - tata Olgi, który był naszym przewodnikiem. Najpierw jechaliśmy ciuchcią i oglądaliśmy różne zwierzęta. Potem uczestniczyliśmy w lekcji o zwierzętach i mogliśmy dotykać ciekawe eksponaty. Po zajęciach poszliśmy do małego zoo. Były tam kozy, króliki i świnki. Jeździliśmy również konno. Byliśmy także w sklepie z pamiątkami. To była udana wycieczka.

 

KLASA V C  EKSPERYMENTUJE           

Nie mogło zabraknąć klasy VC na XII Bałtyckim Festiwalu Nauki, toteż niemal cały piątek, 23 maja 2014 roku, spędziliśmy, krążąc między różnymi wydziałami Uniwersytetu Gdańskiego. Towarzyszyły nam: wychowawczyni, pani  Anna  Chyla,   oraz   pani   Halina   Zawalich.  Zaczęliśmy  od  zajęć  BYĆ   TWÓRCZYM.   WARSZTATY Z KREATYWNOŚCI.  Zadaniem  uczniów  było pisanie twórczych opowiadań i  rysowanie oryginalnych twarzy. Po rozruszaniu wyobraźni  oprowadzono nas po całym kompleksie Biblioteki Uniwersytetu Gdańskiego w ramach zajęć SEKRETY BIBLIOTEKI. Największy podziw wzbudziły reprinty starodruków. Następnie przenieśliśmy się na Wydział Biologii. Każdy znalazł tam coś interesującego: bomby (pełne nasion roślin miododajnych), szarańcze, patyczaki, rośliny owadożerne,a nawet... pyszne owocowe sorbety. Dzięki uprzejmości pani Baneckiej, Mamy Juliusza z VB, mieliśmy okazję zobaczyć, jak wyglądał las tropikalny sprzed 40 milionów lat, a także podziwiać inkluzje w bursztynie. Później odwiedziliśmy Wydział Chemii. Czekało na nas tam wiele stanowisk zachęcających do eksperymentów. Mogliśmy zbadać, jakie substancje kryją się w jedzeniu, stworzyć własne, niepowtarzalne perfumy, a także poznać, jak działa samochód na wodę. Jedno jest pewne: za rok weźmiemy udział
w kolejnej edycji Bałtyckiego Festiwalu Nauki!

 

KLASY PIĄTE W TEATRZE MUZYCZNYM W GDYNI

Dnia 24 kwietnia wszyscy uczniowie klas piątych mieli okazję obejrzeć najnowszy spektakl Teatru Muzycznego w Gdyni - „Przygody Sindbada Żeglarza” w reżyserii Jarosława Kiliana, w oprawie muzycznej autorstwa Grzegorza Turnaua. A oto ich refleksje:
...najbardziej podobała mi się scenografia, na przykład statek wysuwał się na widownię. Sindbad zawsze wracał na ten sam statek i ciągle był z niego wyrzucany z powodu listu Diabła Morskiego... nagle na scenę wprowadzono słonia, który wyglądał jak prawdziwy... Najbardziej zainteresowała mnie scena z Najdroższą. Jadła ona diamenty i wtedy rozlegał się odgłos przypominający gryzienie. Wydaje mi się, że ludzie pracujący w teatrze musieli dobrze przemyśleć tę scenę i dużo pracy włożyć w jej przygotowanie, by dźwięk współgrał z ruchami Najdroższej... Najbardziej podobała mi się scena, w której Tarabuk, wuj Sindbada, znajduje... wyprane wiersze. Okazuje się, że służąca pomyliła zapisane kartki z brudną bielizną! Ta scena bardzo mnie rozśmieszyła.

fot. Monika Goldszmidt-Czarniak Trojmiasto.pl

IV B W MUZEUM NARODOWYM NA ZAJĘCIACH MUZEALNYCH   

WYCIECZKA DO FABRYKI PUZZLI TREFL W GDYNI 

KLASA V C W MUZEUM NARODOWYM – 03.12.2013         

Jedna klasa, kilkunastu uczniów, mnóstwo  starych  obrazów i eksponatów ze zbiorów  Oddziału  Sztuki  Dawnej i historii XVII-w. Gdańska, dwie godziny zegarowe i... ani chwili nudy! Czy to możliwe? Tak, bowiem uczniowie wzięli udział w grze fabularnej, czyli pełnej przygód i niebezpieczeństw wyprawie po XVII-wieczny skarb, czyli przyprawy! Droga do niego wiodła poprzez gąszcz zadań dotyczących poszczególnych dzieł sztuki znajdujących się w Muzeum. Zabawa była wspaniała!

 

WYBRYKI FIZYKI W CENTRUM HEWELIANUM

Dnia 29 listopada 2013 r. uczniowie klasy V C wraz z wychowawczynią, p. Anną Chylą, oraz p. Agnieszką Piernicką, wybrali się do Centrum Hewelianum, by tam przeprowadzać niezwykłe eksperymenty. Dowiedzieliśmy się, jak sprawić, by balon nie pękł mimo dużego obciążenia lub...  przebicia patykiem,  w  jaki  sposób umieścić go w butelce, a także poznaliśmy - i to organoleptycznie - właściwości cieczy nienewtonowskiej. To nie czary, to czysta (i fascynująca) fizyka!

KLASA V A Z WIZYTĄ W ODDZIALE BANKU PKO
W GDAŃSKU WRZESZCZU - 27.02.2014r.

WARSZTATY LITERACKIE "TWORZYMY WŁASNĄ BAŚŃ"

KLASA IV A

FAKTORIA - VI A ORAZ VI C NA ZAJĘCIACH  
"O SZKLAKU BURSZTYNOWYM"

WIZYTA KLASY III A NA CMENTARZU OFIAR HITLERYZMU NA GDAŃSKIEJ ZASPIE - 20.09.2013

ZOO - IV A NA ŻYWEJ LEKCJI PRZYRODY. POZNAJEMY ŻÓŁWIE

WYCIECZKA DO ZOO - KLASA VI C

TUWINALIA W BIBLIOTECE UNIWERSYTETU GDAŃSKIEGO

16 października uczniowie klasy 4a wraz z wychowawczynią - panią Moniką Wideł – Wysocką oraz polonistką – panią Martą Jankowską, uczetniczyli w warsztatach literacko -plastycznych organizowanych przez Bibliotekę Uniwesytetu Gdańskiego w ramach Tuwinaliów. Podczas spotkania każdy z uczniów wykonał podkładkę śniadaniową, na której znajdował się wybrany wiersz Juliana Tuwina oraz inspirowana nim ilustracja.  Uczniowie bardzo dobrze poradzili sobie z zadaniem i zostali nagrodzeni świecącymi długopisami z logiem Uniwersytetu Gdańskiego oraz dwoma wspaniałymi wydaniami dzieł Juliana Tuwima, które przekazali szkolnej bibliotece. Warto dadać, że zdaniem uczniów najpiękniejsza podkładkę wykonała Barbara Dubowik, która swą inspirację zaczerpnęła z wiersza pt. „Dżońcio”.

 

WYCIECZKA NA LOTNISKO

18 października 2013 uczniowie klasy III B uczestniczyli w niezwykle ciekawej  wycieczce do Gdańskiego Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy.

Zwiedzili nowoczesny terminal odpraw pasażerskich oraz miejsca niedostępne dla oka przeciętnego pasażera. Przeszli szczegółową kontrolę celną. Potem zobaczyli jak sortuje i ładuje się bagaże do poszczególnych samolotów. Widzieli specjalną salę – poczekalnię dla bardzo ważnych osób (vipów) oraz salę do konferencji prasowych  z dziennikarzami. Obserwowali start oraz lądowania  samolotów.  Następnie  zostali  przewiezieni do starszego terminala przez autobus przeznaczony do przewozu pasażerów po płycie lotniska. Tam obejrzeli ruchome  taśmy, po  których  bagaże  z  samolotów  wyjeżdżają  wprost  do  oczekujących  na nie właścicieli. Na koniec zwiedzili garaż z lotniskowymi wozami strażackimi i byli świadkami pokazu działania sprzętu gaśniczego – nowoczesnej armatki gaśniczej. Wychowawczyni klasy III B – Izabela Korwel

MIASTECZKO HERBERTA

 

Pojawiło się ono w samym sercu Gdańska 11 wrzenia, na placu im. Dariusza Kobzdeja, z okazji przypadającej w tym roku 90 rocznicy urodzin Zbigniewa Herberta. Oczywiście, udali się do niego miłośnicy jego poezji – uczniowie z klas: VI A i VI C, pod opieką pani Anny Chyli.

 

Niektórzy analizowali „Przesłanie Pana Cogito”, inni grali w wielkie scrabble. Można było też  stworzyć własną torbę płócienną, za pomocą szablonów z cytatów z wierszy lub pamiątkową przypinkę.

 

Do jednego z esejów poety nawiązywało stanowisko, na którym chętni sadzili cebulki tulipanów. 

 

WYCIECZKA DO ZOO - KLASA IV B

17 września 2014 r. uczniowie klasy IV b wraz z wychowawczynią oraz nauczycielką przyrody odwiedzili oliwskie zoo. Tematem przewodnim zajęć w ogrodzie zoologicznym były zwierzęta Afryki. Dzieci podziwiały drapieżniki Czarnego Lądu, robiły im zdjęcia. Największą atrakcją było jednak dotykanie węża oraz … plac zabaw.

Wszystkim dzieciom wycieczka się podobała. Z zaufanych źródeł wiadomo, że z niecierpliwością czekają na następną…

 

Kacper Bach

Ewa Karczewska

zadzwoń do nas

 (58) 347 72 12 

adres: 

80-419 Gdańsk, ul. Lilli Wenedy 19

© 2014 by JB

Strona dumnie wspierana przez Wix.com

Szanowna Użytkowniczko, szanowny Użytkowniku

Uprzejmie informujemy, że tworząc i administrując strony internetowe Szkoła Podstawowa nr 24 im. Gustawa Morcinka z siedzibą w Gdańsku używa technologii służących do zbierania i przetwarzania danych osobowych tylko i wyłącznie w celu analizowania ruchu  na stronach  i w Internecie.  Szkoła  Podstawowa  nr 24 w Gdańsku nie personalizuje wyświetlanych treści. Realizując rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady Unii Europejskiej 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) uprzejmie informujemy, że do przetwarzania wykorzystywane będą następujące dane: adres IP twojego urządzenia, adres URL żądania, nazwa domeny, identyfikator urządzenia, typ przeglądarki, język przeglądarki, liczba kliknięć, ilość czasu spędzonego na poszczególnych stronach, data i godzina korzystania z serwisu, typ i wersja systemu operacyjnego, dane zbierane w dziennikach serwera, a także inne podobne informacje.

Administratorem danych będzie Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 24 im. Gustawa Morcinka, 80-819 Gdańsk, ul. Lilli Wenedy 19, zaś podmiotem przetwarzającym dane będzie Szkoła Podstawowa nr 24 im. Gustawa Morcinka, ul. Lilli Wenedy 19, 80-419 Gdańsk.


Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Jeśli nie wyrażasz zgody, kliknij link „Nie wyrażam zgody”. Klikając link „przejdź do serwisu” zgadzasz się na postanowienia zawarte powyżej. W każdym momencie możesz wycofać zgodę wysyłać maila na adres gdansksp24@gmail.com w tytule wpisując „wycofanie zgody”.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now